Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a 12 államilag finanszírozo...

Ha a 12 államilag finanszírozott félévből 6-ot már felhasználtam, de ezután más intézménybe és más szakra jelentkezem, akkor ugye még a maradék 6 félévemet államilag támogatott formában letölthetem, ha az előző suliból kiiratkoztam?

Figyelt kérdés
Tehát nem párhuzamos tanulmányokról van szó, hanem iskola és szakváltásról.
2011. márc. 16. 02:02
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
ez nem így működik. maradt 2 féléved.
2011. márc. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért pont kettő?
2011. márc. 16. 07:23
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ, milyen képzésben. Pontosan úgy néz ki a dolog, hogy alapképzésen max. 8, mesterképzésen max. 6 államilag támogatott féléved van, de összesen max. 12.

Ha megint alapképzésre jelentkeztél, akkor már csak 2 államilag támogatott féléved maradt, de ha megszerezted az első helyen a diplomát, akkor egy sem, mert csak az első diplomát támogatja az állam.

2011. márc. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszolóknak nincs igaza.

Ha nem szereztél abszolutóriumot az eddigi tanulmányaid során, akkor minden különösebb megkötés nélkül elhasználhatod a fennmaradó 6 államis félévedet.

Ha már szereztél abszolutóriumot, akkor azon a szinten, ahonnan abszolutóriumod van, már nem lehetsz államilag finanszírozott. De a kérdés alapján te nem szereztél még abszolutóriumot, tehát áll a 6 féléved.

(Tanulmányi osztályon dolgozom, tudom, hogy működnek ezek a dolgok.)

2011. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Egyik válasz sem az igazi...

BA-n töltöttél el 6 félévet? Akkor BA-t már nem kezdhetsz ingyenesen. A 2. BA akkor ingyenes, ha az 1. BA-szak 3. félévében kezded el a 2.at. Tehát esetedben nem lehet már BA ingyenesen.

MA lehet.

2011. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló keveri a dolgokat a párhuzamos képzéssel, de itt nem arról van szó.
2011. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a hozzászólásokat!

A válasz megírásának időpontja: ma 08:34

remélem Neked lesz igazad, tervezem, hogy írok a felvinek, bízom benne hogy azt a választ kapom, amit tőled is :)

2011. márc. 16. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:

"Pontosan úgy néz ki a dolog, hogy alapképzésen max. 8, mesterképzésen max. 6 államilag támogatott féléved van, de összesen max. 12."

Ebből csak annyi igaz, hogy összesen 12.

Ugyanis mindkét képzésre a tervezett képzési idő + 2 félév van. Ez meg nyilván csak egy intézményen belül értelmezhető, ugyanis egy-egy helyen más képzési idők vannak.

A 12 viszont globális, és azt nem lehet túllépni.

2011. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Írtam a felvinek, és a levél alapján a tanulmányi osztályon dolgozó válaszadónak volt igaza. Köszönöm a segítséget! :)
2011. márc. 19. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, és láthatod, hogy ketten beírták, hogy csak 2 féléved van... Egyiknek sem volt rossz a százaléka, és teljes biztonsággal állították azt, amit. (Tehát hozzá sem tették, hogy "lehet".)

Volt egy válaszoló, aki nem is a kérdésre válaszolt...

Ezek után én kétszer is meggondolnám, mielőtt itt kérdést teszek fel.

2011. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!