Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme még Magyarországon...

Van értelme még Magyarországon tervezni?

Figyelt kérdés

Várható, hogy a közeljövőben javul itt a helyzet vagy ennél már csak rosszabb lesz?


Olvasom a történeteket, hogy leérettségiznek, elvégeznek 2 szakmát ott vannak 21 évesen, munka persze nincs. Rá 1 évre beiratkoznak egyetemre, hogy elüssék valamivel az időt, 25-26 évesen végeznek. munka persze továbbra sincs, sebaj másoddiploma!

Én ebbe megőrülnék!


Most érettségizek, egyetemre akarnak íratni, de Ausztriában lenne jól fizető fix munkám. Ésszerűbb lenne ezt választanom igaz?


2011. márc. 19. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Menj ki jobban jársz vele.

Én is megtenném, ha lehetne.

2011. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Én meg a kérdéseket nem értem. Rengeteg (ex)egyetemistát ismerek, aki az egyetem mellett/után akar munkát találni, és nekik kivétel nélkül sikerült...
2011. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
57%
Én voltam már máshol is...ugyan ez a helyzet.....nem jobb
2011. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Mindenki csak azért tanulna, hogy elüsse valamivel az időt? Szakképestés nélkül ott is rosszabbak az esélyeid.
2011. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem mindenképp fogadd el a fix munkát, és levelezőn tanulj tovább mellette. Én most végeztem bsc szakon, 18 évesen, mikor beiratkoztam, még nem volt olyan rálátásom a dolgokra, és most úgy gondolom, felesleges volt ez a 4 év, amit itt eltöltöttem, semmire nem jó ez a diploma. Mondjuk rossz szakot is választottam, nemhiába mennek annyian pénzügyre, meg marketingre, meg hasonlók.:) Én olyan szakot választottam, ami nem tömegszak, de nem is bölcsész, de így is katasztrófa az egész. Ha mostani fejjel kéne döntenem, én ezt csinálnám a helyedben. És pénzügy, vállakozás, marketing, hr vagy IT szakra mennék levelezőn, és letennék egy angol felsőfokút, meg megtanulnék egy másik nyelvet középfokon (oroszt például). Hiába van ezekből tömegtermelés, mégis a multiknál csak ilyen állások vannak, szóval van esély elhelyezkedni. És mellette munkatapasztalatod is lesz, ami nagyon fontos munkakaeresésnél.
2011. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Láss az orrod hegyén túl is! Nem csak a munka és a fizetés a lényeg, ráadásul általánosítani nem szabad. Vannak Mo.-n is olyan hiányszakmák vagy mesterségek amelyekkel simán többet keresel mint akármilyen osztrák állásban. Az egy dolog hogy egyesek nem elég rugalmasak és ragaszkodnak bizonyos diplomákhoz amivel előre látható hogy nem tudnak majd egyből elhelyezkedni. A fix külföldi munka meg akár azt is jelentheti hogy ott fogsz megöregedni, nem tudhatod, mindenesetre Mo.-n könnyebb érvényesülni és karriert építeni magyarként mint külföldön. A jól fizető álláshoz külföldön is kell a képesítés, lásd pl. orvosi szakma. Egy érettségivel külföldön sem sok a kitörési lehetőséged, hiába magasabb az alapfizud (most még).
2011. márc. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát azért az ismeretségi körömben akinek fősikolája egyeteme van azért van állása is és jól is keres.(nem az tanító,ovónőkre gondolok) én a helyedben tanulnék. és ha nincs meló suli befejezte után akkor mennék külföldre.
2011. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen!Az már más kérdés hogy itthon ha sikerül elhelyezkedned akkor mennyit fogsz keresni!?Az biztos hogy itthon sikerül valakinek elhelyezkedni,akkor jobban tudja érvényesitteni magát és jobban lehetsz önmagad mint külföldön ahogy már elöttem mondta valaki!De viszont lehet hogy kinnt külföldön nem leszel az aki szeretnél lenni,de viszont a munkáért cserében jól meg is fízetnek és nyugodtan élheted az életed nem úgy mint itthon!Tehát én azt mondanám hogy kiprobálnám külföldet és meglátnám hogy alakulnak a dolgok!De a kérdésre a válaszom,az hogy itthon nem sok jövőt látok nekünk fiataloknak az elkövetkezendő években!Én bár dolgozom,de egyszerüen nem tudok 90-100 ezernél többet keresni,akár mit is csinálok!Én nem szeretnék itthon maradni,mert ebből családot alapittani lehetetlen!
2011. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%

Az, hogy ausztriában lenne munkád, aztis jelenti, hogy tudsz németül, ha az megvan, akkor kezdj el pakolni, az egyetemet hülyeségnek tartom, ha már tanulni akarsz, akkor az főiskola. Egyébként mindezt mayd azután, ha már jól megszedted magad kint, és belefér egy kis tanulás.

Otthoni híreket énis nézem, semmi javulás nemvárható a közel jövőben, őszintén szólva a távoliban sem.

Ha nemlenne előre fix melód, én akkoris aztmondanám, hogy irány kifelé.

Így meg végképp.


Aláírás

Egy Londonban élő magyar.

2011. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad mindig a könnyebb utat választani és az első géppel kirepülni az országból. Az nem megoldás, hogy mindenki elhúzza a csíkot. Inkább tanulj, legyél egy okos, művelt ember, akit mindenhol becsülnek. És ha ezt elérted akkor lehet, hogy te fogod Mo gazdaságát fellendíteni pl egy saját céggel, találmánnyal, stb. És ha nem is így lesz, attól még a tudás hatalom. Szóval én azt ajánlom, hogy tanulj. De ne azért, hogy nagy fizetésed legyen, hanem azért mert akarsz tudni. Ha ezzel a nagy akaraterővel sikerül az egyetemet befejezni, akkor munkát is kapsz és nem is akármilyet.
2011. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!