Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elgondolkodtál azon, hogy...

Elgondolkodtál azon, hogy abbahagyd az egyetemet? Teljesen más szakra vagy képzésre válts?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok oda, hogy mi volt az indokotok....és mire váltottatok
2011. márc. 30. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szemelyesen ismerek egyetemistat aki aba hagyta a müszaki képzést / hiába szerete nem volt eleg az alap tudasa/ és azota befejeszte a BA társadalom tudományon.
2011. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egy keleti nyelvet tanultam, eljutottam a 3. félévig nagy nehezen és ott be is telt a pohár, mert a nyelv óráim nem lettek meg. Akkor otthagytam. 1 évig dolgoztam, de szeptembertől elkezdtem a pszichológiát tavaly. Itt érzem, hogy otthon vagyok. A nyelvszak hiába lett volna előnyös, nem éreztem, hogy egy bizonyos szintnél tovább tudnék jutni valaha az életben. Mivel ezt is felosztották 3+2 évre, a 3 év alatt követeltek annyi tudást, mint a régi rendszerben 5 év alatt. Kivitelezhetetlen volt. A sok kudarc és nulla sikerélmény vezetett a döntéshez.
2011. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az ismerőseim, szaktársaim közül nagyjából minden második ember elgondolkodott ezen komolyabban. én sajnos nem váltottam időben (már fél év után, pedig akkor már akartam), mert ha valamit elkezdek, akkor azt befejezem alapon nem volt pofám otthagyni, inkább elkezdtem mellé másik szakot, és okj-s képzést.


mi az indok? egész egyszerűen szerintem az ember 18-19 évesen még képtelen eldönteni, hogy mivel szeretne foglalkozni egész életében, vagy ha el is döntötte, amikor szembesül azzal a szakmával ténylegesen, gyakorlatban, akkor rájön, hogy mégsem ez volt az igazi. én BTK-n végeztem, és tényleg eltudtam magam képzelni az érettségi idején pl. tanárnak, de akkor még arra nem is gondoltam, hogy szép dolog ugyan az elkötelezettség, de valamiből meg is kell élni.

2011. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte az egész évfolyam elgondolkodott már ezen. Én is, de rettegek, megbánnám, nem akarom, meg szeretném próbálni. Még csak a második félévben járunk de úgy néz ki, hogy a 120 emberből (akikből második félévre maradt cirka 20 mintaterves) 1 ember se marad a mintaterven. Én kvázi-mintaterves szeretnék lenni és csupán mechanikából csúszni, amely nálunk 2 féléves tantárgy és nem épül rá semmi egyéb, ezért a 3.5 éves képzés nem lesz 3.5+x éves ettől még. Én voltam az első félévben a második legjobb tanuló, de az első is körülbelül ugyanúgy áll, mint én. De már nem akarom feladni. Nagyon meg akarom csinálni ezt a félévet, mivel a 3. félév állítólag könnyebb és ha már odáig eljutok, megszerzem ezt a kib.aszott wc papírt! Amúgy mérnöknek tanulok.
2011. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem, soha. Imádom amit tanulok, el sem tudnék képzelni mást. Persze baromi nehéz, és néha elég szenvedős, de nem adom fel:)

Egyébként orvosira járok.

2011. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha. Legfeljebb azon, hogy ha majd befejeztem, akkor mit végezzek el még.
2011. márc. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!