Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Félév után át lehet jelentkezn...

Félév után át lehet jelentkezni a SZTE orvosiról a pesti SE orvosira?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni és ahogy kalkulálom, pont arra a határra jönnék ki pontilag kb, mint a pesti ponthatár. Tehát először Pestet és utána Szegedet jelöltem meg. Ha "csak" Szegedre vesznek fel átjelentkezhetek Pestre? Ha igen mi ennek a feltétele?

Köszi:(


2011. márc. 30. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet próbálni, csak nem biztos, hogy átvesznek. Úgy tudom átlagot néznek. Utána kell járni.

De Szeged jó hely, szerintem ha két évet lehúzol, megszereted.

Csomó olyan ember van nálunk, aki csak azért jött Szegedre, mert Pestre nem volt elég pontja. Most már a legtöbb akkor sem menne oda, ha fizetnének érte.

Két év alatt kialakul egy jó kis közösség, nagyon rossz utána otthagyni szerintem...

2011. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, de legfőképpen azért szeretnék Pestre menni, mert jobban szeretem a várost (tudom, kevesen vannak így vele) és azért, mert ott van lakásunk, így nem kéne fizetni szállásra.


Tehát nagyon jól kell tanuljak, és akkor talán átvesznek, értem. Köszi a válaszod!

2011. márc. 30. 20:12
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Két év után lehet normálisan átmenni, mert akkor van modulváltás, és akkor nincs semmilyen tantárgyi ütközés.
2011. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindegy hol vagy "szeretem a várost" szempontból, mert hogyha nem akarsz kibukni látni úgyse fogod.
2011. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ebben sajnos nem vagyok nagy szakértő, inkább az emberi oldalát közelítem: tudtommal az orvosin még mindig kisebb csoportokra osztják a népet, és emiatt nehezebb lesz beilleszkedned. összeszokott banda, nem biztos hogy olyan szívesen befogadnak...


mi lenne, ha bérbe adnátok a pesti lakást, és annak a jövedelméből fizetnétek a szegedit?

2011. márc. 31. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!