Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van szakmunkáshiány?

Miért van szakmunkáshiány?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki értelmiségi akar lenni, a kétkezi meló pedig nem kell senkinek, millió főiskolás egyetemista, de még sok szülő szerint is az trógermunka, és a gyerkőce csak tanuljon, anyu finanszíroz, csemete meg majd átmegy diplomás kubikosba mer melója nem lesz.
2009. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert a fiatalok a szakmunkásképzővel, illetve szakközépiskolával szemben előnyben részesítik a gimnáziumot, ahol nem tanulnak szakmát, mert diplomát szeretnének. Azt hiszik (és hitték ezt már húsz éve is, mikor a folyamat elkezdődött), hogy a diploma megszerzése garantálja a jó fizetést, a kényelmes életet. Ez azonban nincs így... Ma már egyes szakmunkások jobban keresnek, mit pl. a diplomával rendelkező tanárok, vagy az állami szektorban foglalkoztatottak. Az utóbbi egy-két évben indult meg az egyetemre jelentkezők számának csökkenése, de ez is inkább demográfiai jellegű változás, mint gondolkodásbeli. A szerencsés az lenne, ha az ország lakosságának minimum 50%-a szakmunkás lenne, 40%-nak lenne érettségihez kötött munkája, és csak 10% végezne főiskolát vagy egyetemet. Ez lenne a legésszerűbb, és legfenntarthatóbb állapot. Ezzel szemben ma a fiatal népesség 70%-a rendelkezik érettségivel, 30%-a diplomával. A probléma csak az, hogy ennyi diplomás munkahelyet ez a kis ország nem tud fenntartani, így pár éven belül vagy észhez térnek az emberek, és inkább szakmát tanulnak, vagy mehetnek a diplomájukkal takarítónak (mint ahogy egyre többen teszik is), mert oda nem kell végzettség. Sajnos ez a nagy helyzet 2009-ben, Magyarországon.
2009. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hmm, érdekes.

Én előszőr azt hittem azért mert kevés a fizetésük. Szinte már segédmunkás bért kapnak.

De köszönöm a válaszokat, így már sokkal érthetőbb számomra. Hát igen, a sok diplomás...

2009. febr. 27. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, már én is megbántam, hogy elvégeztem az egyetemet, mert egy szakmunkás bizonyítvánnyal is többre mentem volna.

Arról nem is beszélve, hogy ami némelyik szakon folyik, az minden, csak nem felsőoktatás. Hülyébben hagyja el az ember az egyetemet, mint ahogy odament. Persze nem mindegyik szak, de sok van ilyen!

Most gondolkozom, hogy vmi szakmunkát kéne tanulni, mert ami a végzettségem, olyan munkát sosem kapok itt, ahol lakok, sajnos elköltözni meg nem tudok családi problémák miatt.

2009. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaz mindez!

A másik fő baj, ,hogy mindezt állami pénzből, súlyos adóforintokból finanszírozódik a későbbi diplomás munkanélküliek gyarapítása, a hiányszakmás diplomásokat meg a külföldi sokszoros fizetés kiszippantja az országból.

Ez a tripla bukta az államnak vagyis nekünk!!

2009. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De azért van annak oka, hogy miért szippantódnak ki.. jobban is járnak úgy...
2009. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van oka, viszont meg kellene szsbni előre letisztázott feltételekkel, hogy aki az állami finanszírozásban végzi az egyetemet, vagy főiskolát, itthon kell utána bizonyos éveket ledolgoznia, vagy ha külföldre megy , utólag kellene visszafizesse a tandíjat
2009. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előre aláírnék 15 évet, ha tudnám, hogy a diploma megszerzése után biztos állásom lesz... Nem azért gondolkozom külföldben, mert ott többet keresek, hanem mert itt egyáltalán nincs munka...
2010. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!