Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikát vagy gazdaságinfo...

Anglisztikát vagy gazdaságinformatikát érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Soproni vagyok, most fogok érettségizni, és első helyre az NYME-BTK anglisztika szakára adtam be a jelentkezésem, második helyre pedig az NYME-FMK gazdaságinformatikus szakára.


Szeretem az angolt, illetve szeretnék fordító lenni, de van egy olyan érzésem, hogy elszúrtam a felvételi jelentkezést, pályát fogok téveszteni, mivel Sopronban inkább a német fordítókat keresik, hiszen hozzájuk mennek osztrák hivatalos iratokat, leveleket, satöbbit fordítani. Németből viszont nem vagyok annyira jó.


A kérdésem az, hogy el fogok tudni helyezkedni Sopronban vagy környékén (akár Győrben is) angol tolmács-fordítóként (tudom hogy egy fordítónak akkor vannak nagyobb esélyei, ha minél több nyelvet tud, mint például orosz, spanyol, német, stb.)? Vagy változtassam meg a felvételi sorrendemet, hogy a gazdaságinformatikus legyen első helyen?


2011. ápr. 9. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, én a helyedben inkább gazdaságinformatikus lennék, angol fordítókkal Dunát lehetne rekeszteni szinte... Ha több nyelven is tud, akkor már jobb esélyei vannak, de még akkor is sokkal több lehetőség van a gazdaságinformatikusban.
2011. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!