Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen nehéz bekerülni a...

Milyen nehéz bekerülni a gyógyszerészetire és bennmaradni?

Figyelt kérdés
Gyógyszerész szeretnék lenni, de nem igazán tudok róla sokat. Négyes tanuló vagyok. Tudom, hogy nagyon nehéz bekerülni, de azért van rá esély így, hogy nem vagyok kitűnő, ha az érettségim jól sikerül jövőre? Vagy már az érettségi sem segít rajtam? Milyen tantárgyakat tanulnak ott? Aki gyógyszerésznek tanul, milyen tapasztalatai vannak?
2011. ápr. 11. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég magas a ponthatár, felvi.hu-n kell megnézni. Ha jól megírod az érettségit bejuthatsz akkor is, ha amúgy nincsenek túl jó jegyeid. Erre van a duplázás.

Egy emelt szintű kötelező egyébként, de ez is fent van felvi.hu-n.

És gyógyszerészetin töménytelen mennyiségű kémiát tanulnak, plusz bioszt, fizikát...

2011. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszerészetire nem olyan nehéz bekerülni, ha az ember ír egy normális kémia emeltet, meg egy jó biosz közepet, és van valamilyen nyelvvizsgája már bent is van. Bennmaradni viszont nagyon kemény, ha valaki gyógyszerész akar lenni, annak azt tanácsolom, hogy a kémia legyen a szerelme és a fizikával, biosszal se álljon hadilábon. Őszintén szólva én nem hiszem, hogy el tudnám végezni a képzést (orvosira járok), túl sok a kémia, fizika, és inkább tanulok anatómiát (amit egyébként szeretek is), mint szenvedjek a fiz-kémmel.
2011. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Ez jó hír számomra, hogy a duplázással még van esélyem. A felvi.hu-n pedig körül fogok nézni. :)


Második válaszoló: Kémiából emeltet írok mindenképp, a biológiát pedig meg akarom tanulni emelt szinten, de ha elég akkor középszinten írom meg az érettségit. "kémia legyen a szerelme" - ezzel azt hiszem nem lesz gond, mert már most az, viszont a fizikáról ez nem mondható el.. sőt!

Az orvosi is tervben volt egy ideig, azonbelül gyermekorvos, de letettem róla, mert nem lenne szívem egy kisgyereknek beadni egy injekciót se.


Köszönöm a válaszotokat, sokat segített! : )

2011. ápr. 11. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!