Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mérnökinformatika büfészak?

A mérnökinformatika büfészak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Abszolút nem. Büfészaknak azokat a szakokat nevezzük többnyire, ahova bejutni és bent maradni is egyszerű, nem kerül különösebb erőfeszítésbe. A mérnök informatikus szak nem ilyen, egy jobb iskolában nagyon is meg kell dolgozni a diplomádért (mondom ezt azért, mert több ismerősöm is jár erre a szakra Pécsre, illetve BME-re). Mivel nagyon divatos szak lett, azért az más kérdés, hogy utána mennyire lehet elhelyezkedni vele, ahogy az sem teljesen egyértelmű, hogy pontosan mit is lehet vele csinálni, elég tág kört lehet betölteni ilyen diplomával. Összességében szerintem nem rossz, de mindenképpen érdeklődj mielőtt oda mennél, sokan hiszik azt, hogy ha kicsit értenek az informatikához, gyalog galopp lesz az egyetem... aztán koppannak!
2011. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Büfészaknak a bölcsészkar szakjait nevezik.
2011. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Onnan sem mindegyiket,de pl a kommunikációt gyakran emlegetik ezen a néven.
2011. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy mérnökinformatikus "ismerősöm" van, de ő a LIDL-ben kasszás.

Egyébként nem értek hozzá! Nem leszólni akarom! :)

2011. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

egy mérnöki szak még véletlenül sem büfészak, SŐT! A legnehezebb diplomák egyike. Ha ilyen diplomád van, lesz állásod hidd el, főleg ha neves iskolán végzed el.


Büfészak a kommédia és a hasonló olyan szakok amik tulajdonképpen nem adnak semmi használható tudást. Azért én nem írnám le mindegyik bölcsész szakot büfészaknak, pszichológia, történelem stb szerintem egyáltalán nem büfészakok, nyelvi szakokról ne is beszéljünk, oda minimum az emelt nyelvi érettségi! Azért annyira ne szóljuk le a bölcsészeket... [nem vagyok bölcsész, megjegyzem]

2011. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!