Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-mérnök informatikus szak...

BME-mérnök informatikus szak - hogyan készüljek fel?

Figyelt kérdés
Most jelentkeztem a BME-re, korábban érettségiztem így a pontszámom tudatában majdnem biztos, hogy fel fognak venni. Sok embertől hallottam, hogy nagyon oda kell tenni magát az embernek, és úgy gondolom, hogy van annyi eszem, hogy kellő mennyiségű tanulással abszolválni tudjam a tanulmányokat, viszont azért kicsit félek. Mindig érdekelt a matek, fizika, és a programozás is, viszont egyikből se éreztem magam zseninek soha, matekból és fizikából is négyesre érettségiztem. Programozni meg egyáltalán nem tudok, csak nagyon alap szintem szórakoztam egy weblappal még pár éve. Szóval mit gondoltok, ilyen előélettel milyenek az esélyeim? Egészen pontosan attól tartok, hogy ha rendesen, szorgalmasan tanulok is, képes leszek-e tartani a lépést így, hogy nem vagyok született matekfizikazseni? Esetleg van valami tippetek, érdemes valamire rágyúrni még szeptember előtt fizikából vagy matekból, ismételni a gimis tananyagokat? (főleg, h 3 éve érettségiztem, jópár dolog kiesett már..) Vagy tanuljak meg valami programnyelvet addig? Melyiket javasolnátok?
2011. ápr. 15. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
megtanítanak ott mindenre. csak szorgalom kell hozzá. persze könnyebb ha zseni vagy matek/fizika/programozásból. de ez nem azt jelenti h mások nem tudják elvégezni. szóval csak kitartás és szorgalom kell.
2011. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én SZTE-re jártam infora. Hát nem egyszerű, én sajna ott is hagytam. Szerintem a gimis anyag legalábbis matekból már bocsánat de szart sem ér. Ami nálunk szerintem plussz nehézséget adott a dolognak, hogy mindenből minimum pont van gyakból ha azt nem éred el vizsgázni sem mehetsz plussz volt olyan tárgyam ahol még a minimum ponton belül is voltak minimum elérendők. Szóval kösd fel a gatyád.

Kérdezz utána fórumokon (google a legjobb barátunk :) ), hogy milyen tárgyak vannak ajánlott irodalom, követelmény rendszer és ha lehet most kezdj neki a programozásnak. A matek része amúgy legalábbis nálunk aránylag tanulható.

Sok sikert.

2011. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tanuld a C nyelvet!

Felsőfokú matek kell hozzá:komplex számok, integrálás, deriválás...Ez a vill.mérnöki karhoz kell.

Sok sikert az iskolához!

2011. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tanuld a programozást legfőképp C-t, PHP-t vagy JAVA-t. Ha nem érdekel a programozás, vagy szenvedés, akkor ne is menj oda, mert csak szívás és érdektelenség lesz az egész Neked. Valamint ha diploma után el akarsz helyezkedni, programozáson kívül elég nehéz lesz, hacsak nem beszélsz legalább 2 nyelvet jól. Magyarországon sajnos csak magyar nyelven nem lehet jól fizető informatikus állást találni...Bár én nem is értem mit keresek még itt, mindenhová tárgyalóképes meg folyékony angol kell....De inkább kimegyek külföldre, minthogy itt szopjak....Hülyék ezek komolyan...
2011. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!