Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írnátok pár pozitívot-negatívu...

Írnátok pár pozitívot-negatívumot az esti iskolákról?

Figyelt kérdés
Szeptembertől estire szeretnék menni, igaz az, hogy milyen legyen még elképzelésem sincs..:( De nem sokat tudok róluk, írnátok jókat-rosszakat róluk? Köszi.
2011. ápr. 16. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó: tudsz mellette dolgozni

Rossz: mivel dolgozol, este hulla fáradt vagy már, sokkal nehezebb felkészülni a vizsgákra

2011. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó: Te osztod be magadnak, hogy mikor tanulsz, nincs állandó stressz a dogák és a felelések miatt, a lényeget tanuljátok

Rossz: sok az önálló tanulás, kevés a segítség, ha elrontasz egy vizsgát, akkor az hatással van.

De szorgalommal lehet bármi. De nyelvből és matekból szerintem jobb, a több.

2011. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

A meló miatt kell estire mennem mert muszáj dolgoznom, két helyen meg nem tudok egyszerre lenni. De akkor ezekszerint nincs túl sok hátránya.

Köszi!

2011. ápr. 16. 13:59
 4/9 anonim ***** válasza:
gimnáziumra gondoltál? érettségiért? mert én ott végeztem. szerintem tök könnyű volt. heti 2szer volt suli fél 2től 8ig. de a tanárok nem foglalkoztak vele, hogy bemész vagy nem. ha a dolgozatokat megtudtad írni min kettesre, akkor azt csinálhattál amit akartál. aki komolyan gondolja, és nem teljesen hülye, az meg is tudja csinálni.
2011. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig sosem vettem komolyan a tanulást, de azt hiszem most 18 éves fejjel megkomolyodtam annyira, hogy ha elhatározom akkor menni fog, mert vannak terveim a későbbiekben, és ehhez minimum egy szakma vagy érettségi kéne :)

Csak nem tudom a gimi nekem jó lenne-e..mert az tény hogy nem szeretek tanulni meg minden, de nekem ezzel tényleg sok gondom volt régen is. Összességében ha úgy nézzük nagyon gyenge 3-as tanuló voltam. :(

2011. ápr. 16. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: én 23 évesen érettségiztem estin. osztálytársaim közt voltak 40 felettiek is, akik nagyrésze fiatalon se volt túl jó tanuló, mégis végig tudták csinálni jópáran. mondjuk az is igaz, hogy a 4 év alatt nagyjából 100 diák fordult meg nálunk és végül 21en érettségiztünk. de a lemorzsolódók közül majdnem mind vagy tényleg hihetetlenül szerény képességű volt, vagy csak nem volt elég kitartó. párnak persze az élet szólt közbe, hogy meló vagy születő kisgyerek miatt kellett abbahagynia, de szerintem mindenki számára elvégezhető aki komolyan veszi. én azóta már másodéves vegyészmérnökként nyomom.
2011. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem én is leszek úgy 24 mire végzek, de még mindig jobb későn mint soha! úgyhogy most már tényleg nem fogok lazsálni, bár még most is parázok hogy tényleg menni fog e..régen is mindig csak ígérgettem magamnak.

Egyébként gondolhatom azt, hogy mivel vannak estin idősebbek is, illetve többféle korosztály, nem kell attól tartanom hogy tele lesznek tinimajmokkal, plázacicákkal meg egyéb hasonló egyedekkel? Mert őszintén ez az ami főképp régen is kiborított, a mai fiatalok viselkedése és dolgokhoz való hozzáállása..remélem itt valamivel jobb lesz.

És köszi a választ!

2011. ápr. 16. 19:53
 8/9 anonim válasza:

Én is 21 voltam, mikor esti gimiben érettségiztem! Semmi hátrányát nem éreztem, sőt! De az tény, hogy ha nem megy az önálló tanulás otthon, akkor úgy kissé nehezebb lesz!

És nincs különbség nappalis gimi meg estis között. Nekem azóta már van egy egy vegyész diplomám és most is jelentkeztem szeptembertől biológusira.

Hajrá és kitartás!

2011. ápr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ha ráveszem magam akkor jobban fog menni, és most már nem henyélhetek. Úgyhogy menni fog :) És köszi :)
2011. ápr. 17. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!