Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológiával mi a helyzet?...

Szociológiával mi a helyzet? Milyen munkákat végezhetek ha elvégzem ezt a szakot és miből kell jónak lennem?

Figyelt kérdés
Az nem érdekel, hogy tömegszak, erről már hallottam, de nincs más ötletem azzal kapcsolatban, hogy mi lehetnék.
2011. ápr. 16. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmehetsz bigmacet árulni a mekibe...


Nekem szociológia diplomám van, személyi asszisztensként dolgozom. Szocon belül akkor tudsz érvényesülni, ha van elegendő hátszeled (= anyuék tolnak pénzzel, mint az állat) és időd az egészre.

2011. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Bármilyen egyetemes tudáson alapuló munka elvégezhető,melynek feltétele a diploma.

Az alapdiploma mérhető haszna az elemzési tudás

2011. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább egy sajátos szemléletet ad a szociológia szak, mint kézzel fogható tudást, de ez képzési helytől is függ, van, ahol pl. a módszertan oktatása nagyon erős - az tényleg hasznos gyakorlati tudást jelent.

A szociológus-pálya alapvetően háromfelé osztható szerintem: az egyik a doktori iskolát is végzett, kutató, publikáló, egyetemi tanárként is 'működő' szociológus pályája (értelemszerűen ebből van a legkevesebb), a másik a piackutató vagy HR-es (ők még mindig szerencsésnek mondhatók, mert valamennyire a szakmájukban maradnak) a harmadik pedig (a legnépesebb csoport) a pályaelhagyóké. Náluk, ahogy előttem is írták már, igen fontos a kapcsolati tőke ahhoz, hogy el tudjanak helyezkedni.

2011. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!