Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak? 2...

Milyen szakmát válasszak? 2 év múlva érettségizek, (3tanulo vagyokok) igazából a kozmetikus, fodrász vagy körmös érdekel

Figyelt kérdés
ezeket csinálnám szívesen! de nem tudom hoy érdemes e egyáltalán mert ki is akarok menni külföldre ha eérettségiztem így viszont nem tudom mit érdemes elvégeznem! kinnt vagy hajóra mennék vagy ilyesmi!!
2009. márc. 5. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazsag, hogy ahajora sem eleg, ha 3-as tanulo vagy, mert ott a legutolso takaritotol is megkövetelik (szerintem jogosan), hogy legalabb egy nyelvet (angolt) nagyon jol beszelje, ugyhogy hajts ra nagyon az angolra. Amugy ezek pont azok a szakmak, amiket felsoroltal, amikkel könnyen el tudsz helyezkedni külföldön, csak egy kis alaptöket kell összeszedned, mert ilyen helyeken nem tudsz otthonrol elhelyezkedni, hanem kint kell lenned, es jarnod a szalonokat, persze a nyelvtudas itt is fontos, de gondolom, ha mar neki vagnal, akkor valamennyire tudsz beszelni. Kb annyi penzt kell elötte összeszedned, amiböl 2-3 honapig el tudsz lenni, es nagy baj eseten haza tudsz menni. En azt mondom, hogy hajts ra nagyon az angolra, menj ki hajora dolgozni, ott sporolj össze penzt (en sporolas nelkül 600.000-et tudtam felretenni, mert igazabol nagyon kemeny munka, es nem nagyon van idöd elkölteni, de aki sporolt az sokkal többet is el tudott vinni), aztan ebböl a penzböl menj ki külföldre, ha ez a celod!

Rengeteg OKJ-s kepzes van ezekre a szakmakra, amiket leirtal, egyertelmüen a fodraszattal tudnal (legalabbis itt Nemetorszagban) elhelyezkedni a legkönnyebben! Sok sikert!!

2009. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a fodraszat a nyero. Azt vegezd el, kozben fekudj ra a nyelv(ek)re, (minimum angol, de nezz utana par hajos allashirdetesben, hogy melyik nyelv a gyakoribb elvaras).


Hajokra gyakran keresnek fodraszokat, jol is keresnek, de arra vigyazz, hogy nem lehet a vegtelensegig csinalni, egyszer csaladod lesz. Azonban tokegyujtesnek jo.

2009. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2009. márc. 5. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Nekem az a véleményem, és a Tiédhez hasonló helyzetben lévőknek mindig azt szoktam mondani, hogy olyan szakmát válasszon, amit elvégezve, és abban elhelyezkedve majd, szívesen dolgozik majd.

Amiben örömét leli, élvezettel csinál. Ilyen szakmát (és munkát!) kell választani.

Erre persze sokan mondhatják, hogy és akkor mi van, ha abból a szakmából nem lehet megélni, inkább válasszunk olyant, ami sokkal jövedelmezőbb lesz, nem gond az, ha nemigazán lesz kedvére való.

Én ezzel nem értek egyet!

Inkább keressen kevesebb pénzt, de élvezze, amit csinál.

Mert mit ér az, ha milliókat keres is, de gyötrelmes neki a munka, nem élvezi, és belefásul egy idő után? Nem éri meg. Épp' nemrég hallottam egy kutatásról, amiből kiderül, hogy ma Magyarországon a 40valahány évestől a nyugdíjkorhatárig megkérdezett dolgozók majdnem fele (40%-a) azt vallotta, hogy inkább vállalna egy kevésbé jöbvedelmezőbb állást, amiben egy kis izgalom, pezsgés volna, mint a jelenlegi állását. MA, itt Magyarországon. Ez nem semmi. Unják magukat az emberek... De ha olyan szakmád és munkád van, amit élvezel csinálni, az már más!


A méltán híres Louise Armstrong is egyszer úgy nyilatkozott, hogy számára a zenélés nem munka volt, hanem az volt számára az élvezet, a szórakozás, élvezet, kedvtelés. Vagyis nem dolgozott, hanem szórakozott, és ezért még meg is fizették...


Valami hasonló képp' kellene lennie a munkához való viszonyulásunknak lennie. De ehhez szükséges, hogy olyan munkánk legyen, amit élvezettel csinálunk.

Csak ennyit szerettem volna dióhéjban mondani! Köszönöm, hogy elolvastad! :)


-iamgyuszy-

2009. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én köszönöm hogy válaszoltál:) köszönöm szépen a segítsségeket
2009. márc. 7. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon szívesen! :) Örülök, ha segítettem!
2009. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!