Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet változtatni nyelvet? (lent)

Lehet változtatni nyelvet? (lent)

Figyelt kérdés

A jelentkezési lapomra rá írtam a választott angol és német nyelveket. Megkaptam a "felvételt nyert" lappal együtt, h válasszak két nyelvet és azon belül egy emelt óraszámút. A nyelvek amik közül választani kell kettőt: angol, német, francia, orosz

Én úgy gondoltam, h angolt szeretnék emelt óraszámon tanulni és franciát másodiknak.(eredetileg németes voltam...tudom, így hülyeség volt németet tanulni ált-ban)

Az angol nyelvet nagyon szeretném tanulni, mert jó a nyelvérzékem, egyszerű és amit eddig netről tanultam az jól megy. A francia meg azért, mert szép nyelv nagyon...a német egyáltalán nem tetszik(kicsi koromban nem fértem angolos csoportba ezért németes lettem).

És tudom, h 14 éves létemre túlvállalnám magamat és összezavarodnék, de nekem nagyon jól mennek a nyelvek.


2011. ápr. 27. 16:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolom, h a jelentkezési lapomat azt nem látja a suli csak azok akik nézték, h ki melyik suliba fér.
2011. ápr. 27. 16:30
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet persze, amikor én jelentkeztem gimibe, akkor asszem latint írtam be, de mivel csak ketten választottuk összesen, nem indítottak latin nyelvet. Úgyhogy helyette választottam a franciát. Volt olyan aki kezdőre írta be a németet, aztán mégis haladóba ment angollal együtt. Ha van hely a franciás csoportban (biztosan van) akkor nem lesz gond belőle.
2011. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ok. Kösz!

Csak anyám nagyon húzott, h már beírtam és, h nem tudok angolul és emelt számban akarom tanulni, de gondolom elölről kezdik azt is, mint a franciát is, nem?

2011. ápr. 27. 17:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, fogalmunk sincs, hogy a te iskoládban milyen rendszer van, csak leírtam, hogy általánosságban miként szokott működni.

Egyébként kezdő és haladó csoport szokott lenni (nem tanultad előtte vagy tanultad már). Az emelt óraszám az általában már magával az osztályba való jelentkezéssel eldől, hogy lesz-e.

Amit leírtál abból az jön le, hogy nálatok lesz egy emelt óraszámú és egy nem emelt óraszámú. Ezen belül szoktak még indítani kezdőd és haladót. Mondd meg majd nekik az első napokban, az első nyelvórád előtt, hogy kezdő emelt óraszámú angolba akarsz menni, és kezdő franciára. Úgyis az első óra előtt szoktak lenni a csooportbeosztások.

2011. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó, gondoltam h valami ilyesmi lesz.

Kösz a gyors választ!

2011. ápr. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!