Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy döntötted el (véglegesen)...

Hogy döntötted el (véglegesen) hogy mi szeretnél lenni?

Figyelt kérdés

Szerencsére még nincs olyan közel a pályaválasztás, érettségi(még 3 év). De már most sokat gondolkozom azon hogy mi szeretnék lenni. Amikor gimit kellett választani, akkor is teljesen elszánt voltam hogy "jaj de jó lesz egy ilyen szakra járni..." aztán hirtelen elbizonytalanodtam és nem tudtam hogy biztosan ezzel szeretnék-e foglalkozni, hogy nem-e bánnám meg. Így visszagondolva már örülök hogy nem oda mentem, mert már teljesen más az álláspontom. De a legfőbb bajom az hogy mindig ellentmondásokba keveredem. Egyszer nagyon magabiztos vagyok hogy most akkor ez leszek, aztán később jönnek a kételyek hogy, nem mert túl nehéz, meg nem is szeretném igazán. Egyszerűen nem tudom hogy mit szeretnék.

Tehát a kérdés: Hogy döntötted el hogy mit szeretnél tovább tanulni? Mivel szeretnél foglalkozni?


2011. máj. 2. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az informatikát mindig is szerettem, az utóbbi 1 évben inkább a németet és az angolt szeretem, de tudom, hogy programozással sok pénzt lehet keresni, így a döntésem az, hogy programtervező informatikus szakra és aztán 1 évvel később valamilyen nyelvi szakra megyek. Tehát nálam a pénz és az fontos, hogy mit szeretek. Igazából meg van a képességem mindkettőhöz, szóval szerintem olyan szakot válassz, amihez megvan a képességed.
2011. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a készségtantárgyakat kivéve mindenből jó voltam, és lövésem se volt, hogy milyen irányba induljak el, gimibe is úgy mentem hogy valami ne nagyon speciális szakra, mert pl. a magyar egyik kedvencem volt a matek mellett. :D

Aztán rájöttem hogy orvos szeretnék lenni, már nem tudom hogy, talán csak nézegettem valamit és onnan. A vicces az, hogy addig ez még csak meg se fordult a fejembe, nem nagyon szerettem a bioszt, csak az ember tetszett nagyon. Azóta párszor elbizonytalanodtam, hogy bírni fogom-e, meg hogy milyen rossz a helyzetük, stb. de kitartok mellette. :)

Nekem mondjuk azért volt nehéz, de emiatt szerencsés is, mert elég sokoldalú vagyok, nagyon kiemelkedő semmiben sem, de általánosan jó. Ezért nem indulhattam úgy el, hogy humán, vagy reál, semmi ilyesmi, az alapján választottam, hogy mi érdekel. Amíg nem jöttem rá, addig idegesítő volt, miután rájöttem már nagyon jó.

2011. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!