Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Párhuzamos képzés, vagyis két...

Párhuzamos képzés, vagyis két egyetemi, főiskolai szak egyszerre. Pontosan hogyan van a szabály?

Figyelt kérdés

Olyan embernek a véleménye érdekel, aki tudja és érti is ezt.

Van az a szabály, hogy a második szakot az első szak legfeljebb 3. félévében kell elkezdenem, akkor lehet szó párhuzamos képzésről, vagyis ekkor a 2 (államilag támogatott) félévet 1-nek számolják.

Ha 3 félév után teszem ezt meg, akkor gondolom az egyik szak költségesen menne, vagyis a második szak.


Azonban mi van akkor, ha én eddig csak 2 félévet tanultam egyetemen, majd azt mondom, hogy passziváltatom magam egy évre, és a 2012-es tanév szeptemberében folytatnám az első szakot, majd kezdeném a második szakot. Ilyet lehet?


A felvin van egy szabály:

"Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban korábban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy azonos képzési ciklusban államilag támogatott képzésben kizárólag a hallgató az elsőként megkezdett képzésének legkésőbb harmadik félévében létesített további (párhuzamos) hallgatói jogviszony esetén folytathatók tanulmányok."


Sőt itt azt is írja, hogy azonos képzési ciklusban. Én most osztatlanon vagyok, és egy alapképzést szeretnék emellé felvenni. Ebben az esetben szám ez a 3 féléves szabály? Mert ha a 3. évemet kezdeném osztatlanon, és akkor kezdeném el a második szakot, akkor pont egyszerre tudnám befejezni mind a két szakot.


Érdekelne, hogy pontosan ez hogy is van.


2011. máj. 7. 13:34
 1/1 A kérdező kommentje:

Még ezt is bemásolom:

Aki a jelentkezést megelőzően folytatott már felsőoktatási tanulmányokat… és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező még - nem szerzett abszolutóriumot - amennyiben az első képzés 3. félévében kezdi meg tanulmányait, úgy jelentkezhet államilag támogatott képzésre akár ugyanabban a képzési ciklusban is, azonban ebben az esetben a korábban igénybe vett államilag támogatott félévek levonásával számított ideig, illetve az első képzésben az abszolutórium megszerzéséig lehet az új képzésben államilag támogatott. A párhuzamosan államilag támogatott képzésben folytatott tanulmányok során az államilag támogatott félévek egy félévként kerülnek a 12 államilag támogatott félévbe beszámításra.

2011. máj. 7. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!