Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen indokkal lehet hiányozn...

Milyen indokkal lehet hiányozni a szóbeli érettségiről?

Figyelt kérdés
Előrehozottat tettem angolból, de nagyon megbántam ugyanis a hallás utáni feladatrészt eléggé elrontottam és nem lesz meg 90 % felett így. Márpedig az orvosira készülök és emiatt nagyon fontos lenne a jó eredmény. Azt hallottam, hogy ha nem megyek el szóbelizni, akkor újra vizsgázhatok jövőre. Erről tud valaki valamit?
2011. máj. 7. 16:26
1 2
 1/16 Tinker Bell ***** válasza:
0%

Szóbeliről csak nagyon nyomós ok miatt lehet hiányozni! Ilyen a halál, valamilyen betegség, ami kórházi ápolással jár.


Menj el szóbelizni, ha már jelentkeztél! Ha úgy is előrehozott, akkor majd jövőre javítasz. Van rá lehetőség!


Ha nem mész el szóbelizni akkor leírod magad az egész iskola előtt és lőttek az orvosinak, mert ezentúl úgy fognak hozzád állni, mint egy szélhámoshoz!

2011. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de az a baj, hogy nem lehet jövőre javítani, csak ha szintemelőzök, emelten még végképp nem lenne meg az a bizonyos 90 %.. de arra gondoltam, hogy ha mondjuk lázas vagyok vagy ilyesmi.. :)
2011. máj. 7. 16:35
 3/16 Tinker Bell ***** válasza:
0%

Miért ne lehetne javítani? Ki mondta ezt neked?


Láz miatt nem fogják elnézni, hogy nem mész be!

2011. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát ez így van, hogy csak akkor majd lehet javítani, ha már nem járok középsuliba. Akkor pedig több tízezer ft-t kell fizetni.. és emiatt nem akarok 1 évet halasztani :(
2011. máj. 7. 16:56
 5/16 Tinker Bell ***** válasza:
Ennek érdeklődj utána rendesen, mert szerintem akárhány érettségi ingyenes, amíg középiskolába jársz. De amikor a többi tárgyból is vizsgázol, szerintem ismét jelentkezhetsz angolra!
2011. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez teljesen biztosan így van, ugyanis utánanéztem mert korábban már hallottam róla. De egyébként köszönöm szépen a válaszaidat és a segítségedet! :):)
2011. máj. 7. 17:01
 7/16 Tinker Bell ***** válasza:

Ha te mondod! De 3 éve ezt nem így hallottam, bár azóta változhatott!


Azért menj be szóbelizni mindenképp! :)

2011. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Jól hallottad van ilyen!

Én tavaly, 11.-ben tettem angolból előrehozottat három másik osztálytársammal együtt. az egyiküknek 70 akárhány százalék lett, és az osztályfőnökünk javaslatára nem ment el szóbelizni, és 1-est kapott. MAjd 12.-ben szépen tett egy javító érettségit INGYEN angolból a többiekkel együtt, 95% lett neki. Az egyese bekerült a bizonyítványba, majd mellé kapott egy tanúsítványt a 95%-os érettségijéről, amit beküldött az érettségi bizonyítvánnyal együtt, és kész. Felvették oda, ahova akarta!:)

2011. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De mielőtt ilyet csinálsz, mindenképp beszéld meg az ofőddel szerintem! előző voltam
2011. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csináld meg, ha nem tetszik az eredmény, tegyél szintemelőt, mert lesz min. fél évet fejlesztened magad, és ne feledd el +40 pontot kapsz, és ha eléred a 60 %-ot középfokú nyelvvizsgát is kapsz :)
2011. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!