Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor mi igaz a felvételi...

Most akkor mi igaz a felvételivel kapcsolatban? (egyetemi)

Figyelt kérdés

még van egy évem érettségiig. a sulimban van plusz egy év szakma amin szivesen maradnék.

csakhogy nálunk olyanok mennek pletykaként hogy 2013tól már kell az egyetemi felvételhez legalább egy emeltszintű érettségi,meg egy természettudományi tantárgy. ebből mi igaz? tényleg így van?

az emelt meglesz,természettudományi a földrajz mindenképpen,de elvileg az nem is számít annak a nagy gazdasági része miatt,csak a biosz,kémia,fizika számít annak.


eléggé elkeserít hogy ilyen szigorításokat terveznek,így sem egyszerű egy jó szakra bejutni. tényleg ezek lesznek?? mert akkor szinte teljesen biztos hogy nem maradok a szakomon egy évig,hiszen a továbbtanulásom függhet tőle..


2011. máj. 8. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb szigorítani fognak, és igen, a minimum pontszám talán már jövőre is magasabb lesz (200 helyett 240), és további szigorítások várhatók.


Szerintem menj egyetemre minél hamarabb, szakmát utána is tudsz végezni.

2011. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A természettudományos tantárgy már 2012-től lesz. És tényleg csak a biosz kémia és fizika számít (aki kitalálta az nem is emberből van...), kíváncsi vagyok ,hogy egyébként a földrajz mi, humán ??? :D Ez egy vicc. És igen sajnos az emelt is kötelező lesz, az viszont elvileg 2013-től...
2011. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem hogy én aki most 4.es (12.es,de volt nulladik így 13.ban érettségizem) vagyok,hogy készüljek fel jövő évre egy ilyen tantárgyból? ugyanis én 9.-10.ben tanultam ilyen tantárgyakat,vagyis 2 éve,és akkor sem érettségi szinten. biztos ez hogy már 2012-től kell? mert nem hallottam se rádióban,se tvben,és a suliban sem mondták,csak annyit hogy tervbe van
2011. máj. 8. 11:33
 4/7 anonim válasza:
jövőre még tuti nem kell a természettudományi, 2013tól valószínű 1 emelt.
2011. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi,végre egy megnyugtató válasz :)
2011. máj. 8. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban fogok érettségizni, és még azt se tudom, hogy mit válasszak emeltnek, mert egyik tárgyból sem olyan a tanárom, akinél szívesen..... Amúgy szerintem meg semmi értelme sincs a természettudományi tantárgyból érettségizni. De nálunk olyan pletykák is vannak, hogy nem kell vizsgázni, hanem az év végi jegyet váltják át pontokra. Ez sokkal jobb lenne szerintem.
2011. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát az én esetemben nem nagyon,mivel ezekre a tantárgyakra mi magasról "kakiltunk" mivel tudtuk hogy semmit nem számít. mi most is így vagyunk: érettségi tantárgyak 5-ös,minden másból elég a 2-3as..:)
2011. máj. 9. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!