Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőről nappali tagozatra...

Narcissy kérdése:

Levelezőről nappali tagozatra hogyan lehet átjutni?

Figyelt kérdés
DE-EK egészségügyi szervező szakát bejelöltem nappalin és (sorrendben utána) levelezőn is. Ha levelezőre vennének fel, nem szeretném az összes félévet levelezőn tanulni. Akik hasonló szakon vannak és van belelátásuk, szeretném ha megosztanák velem mit tudnak erről. Nekem telefonban azt mondták hogy át lehet menni és nyugodtan jelöljem be mind a kettőt. Őszintén.. én ezt erősen kétlem. Ha mégis így lenne, hány félév után lehet átjutni? Milyen feltételei vannak?
2011. máj. 10. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden iskolának más a szabályzata, ha a TO-s néne ezt mondta, akkor valószínűleg nálatok ez így is van.

Kövesd az utasításait.

2011. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgy nálunk ez úgy működik, hogy benyújtok az aktuális szemeszter előtt egy kérvényt, amit a bizottság elbírál.

Benne foglaltatik, hogy melyik szakról, melyikre, melyik tagozatról, melyikre szeretnék átmenni. Ezt minden esetben nálunk elfogadják, nem igazán érdeklik, hogy mi az indok.

Költségtérítésesről államira pedig 4 feletti átlaggal vesznek át, de az automatikus, nem kérvényezős (neptunban üzennek, hogy 'gratula, kösz az eddigit')

Az átlagot meg 3 aktív vizsgaidőszak után nézik.

De ismétlem!!! Ez nálunk így működik. Lehet, hogy a Debrecenin másképp!

2011. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy te hova jársz? Nem SE? Mert nekem volt ma egy ilyesmi kérdésem ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. ) és ha SE akkor konkrétan megadtad rá nekem a választ! Bocsánat, hogy eltértem a tárgytól, csak nagyon megörültem! :)

Amúgy én rengeteg olyan embert ismerek eü karon, akik átvételi kérelmet nyújtottak be és át is vették őket. Levelezőről nappalira, egyik szakról a másikra... :)

2011. máj. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
SZF-re járok.
2011. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint egy év után nem vennének át.. ha legalább 3 vizsgaidőszak kell. Telefonon azt mondta a TO-s "néne", hogy már egy fél év után is kérvényezni lehet.. (ez még februárban volt) de utólag rájöttem, hogy én nem tettem fel jól a kérdést. Azt ugyanis nem mondtam hogy én állami levelezőről, állami nappalira szeretnék átmenni, nem pedig költségtérítésesre.. :S Ha jól értelmezem akkor megfelelő tanulmányi átlaggal államira is át lehet kerülni? (amúgy.. neten mindenhol csak olyan kérdéseket láttam, hogy nappaliról levelezőre szeretnének átjutni..) Ez pl. egy bölcsész karos űrlap : [link] és nappaliról levelezőre.. én értelmezem rosszul, vagy ebben tényleg az áll hogy csak költségtérítésesre mehet? :

"Tudomásul veszem, hogy átvétel esetén a levelező tagozatra vonatkozó aktuális költségtérítés összegét vagyok

köteles fizetni. "

2011. máj. 11. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el, de nem lehet, hogy azért, mert ott a levelező csak költségtérítésesben van? Én jártam olyan szakra anno, hogy a levelezőt csak költségtérítésesben hirdették. Amúgy szerintem ha államis levelezős/nappalis vagy akkor államis nappalira/levelezőre vesznek át. Neke az ismerősöm államis levelezős volt és nappalira átvették gond nélkül.

A tegnapi 3. vagyok. :)

2011. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet. Bár.. ki van hagyva hely a szaknak, szóval nem csak egy adott szakról van szó. De azért megnyugtattál :) Már azon gondolkoztam hogy esetleg törlöm a jelentkezések közül.. (mert nekem kb. egy évig lenne jó - most okj-s képzésen vagyok -még van egy évem- és innen kapnék diákot és minden velejárót..) a plusz egy félévet még kibírnám valahogy levelezőn :D de utána a költségtérítéses éveket.. nem tudhatom előre :/ (a nappalit meg azért jelöltem előtte, mert itt pl. átvennének utolsó évben egyénire). Na, remélem valamelyik összejön :) Köszönöm a gyors válaszokat!
2011. máj. 12. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!