Mit tegyek? 11-es diák.

Figyelt kérdés
Humán körből szeretnék továbbtanulni, újságíró, rádiós, esetleg jogász, vagy bármilyen olyan szak, ami a humán területhez kapcsolódik. Az a helyzet, hogy jövőre elvárnak minimum egy emeltet, én magyarból és töriből szeretnék. Töriből viszont tanárnő azt tanácsolta, hogy keressek fel egy magántanárt, mert mi csak heti 2 órában vesszük, gimisek szoktak általában emeltezni. Mivel tudnám rávenni, hogy tanítson engem? Felkészítsen? Én egyedül csak a humánhoz értek, meg az infóhoz, de nem olyan szinten, hogy egy profi programot meg tudjak csinálni. Segítsetek, kérlek!
2011. máj. 10. 16:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
U.i.: magán tanár túl drága, de gondolom ezt nem kell magyaráznom nektek.
2011. máj. 10. 16:07
 2/11 anonim ***** válasza:

már nem azért de törihez minek magántanár?

leülsz és megtanulod, nem sok értenivaló van benne, nem olyan mint egy reál tárgy pl matek.

legalábbis sztem...de hátha más is egyetért velem

2011. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nem túl sok lehetőséged van, a tanár sem biztos h ráérne veled fogalakozni, neki is van más osztálya, ott is tanítani kell, meg otthoni munka, család stb..

A legjobb a külön tanár lenne, de az ugye az neked nem jó. Viszont ne keseredj el, vannak könyvek , érettségi felkészítő könyvek töriből is, ha tudsz rendelj párat soka segítenek, van megoldúkulcs is hozzájuk. Sőt itt a net rengeteg tétel van emelt szinten is + korábbi érettségi feladatok.


Az emelt nem sokkal különbözi ka középszinttől, csak több esszét kell írni, és részletesebb feladatok vannak. Tehát a legjobb ha átnyálazod a 4-5 év legutóbbi anyagát töriből jó részletesen és meglesz nyugi.

2011. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A jog nem humán és nem is ajánlom neked, bele fogsz dögleni (tanultam jogot).

De miért ahhoz a tanárhoz akarsz járni? Van millióegy más tanár.

2011. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bár nem ez a kérdés, de ne akarj újságíró lenni. Mellesleg a magyar emelt sem éri meg. Szerintem nyelvből sokkal jobban járnál egy emelttel.


A sulitokban nincsen fakultáció? Nézd, ha vagy olyan viszonyban a tanárnővel, hogy segítséget tudsz tőle kérni, akkor szerintem egy próbát megér. Mondd meg neki, hogy nincs pénz magántanárra.

2011. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1: szerintem a magyar emelt felejtős... azt nem lehet jól megírni. bár az is számít, hogy mennyi a ponthatár általában ott, ahova menni akarsz.

2: a töri emelthez meg tényleg csak annyi kell, hogy lenyeled keresztben az utolsó 4 könyvet. egy tanár max megnyugtatna, hogy van, de alapvetően semmit sem ér töriből. majd akkor, ha esszéket kell írnod, beadod az alap tanárodnak, kijavítja, és megmondja, mekkora fasza gyerek vagy. ;)

egyik fanatikus osztálytársam tényleg jobban tudja a törit, mint maga a tanár, mert bevágott mindent, meg persze érdekli is. Kb hibátlan emeltet produkált most.

2011. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bakter, nem azt kérdeztem, hogy megéri-e újságírónak meg jogásznak menni! Ha én reálhoz hülye vagyok, akkor menjek matematika professzornak? Bár végül is, a sok pénzes anyuka és apuka a gyerekénél el tudja intézni, hogy IQ nélküli aggyal bekerüljön.
2011. máj. 10. 17:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Osztom az első hozzászóló véleményét. A töri tipikusan olyan tantárgy, amihez csak segg kell, leülsz és szépen megtanulod tanár nélkül. Én is így tanultam meg és élek, mint hal a vízben (Y). Magyarból viszont ne emeltezz, ha nem muszáj, mert ott olyan dolgokat kérdeznek, amiket meg sem lehet tanulni, mert nincs honnan...mindenképp töri
2011. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ma szerintem Magyarországon két foglalkozást nem érdemes űzni. Az egyik ilyen a jogász, a másik meg az újságíró. Tudod te, hogy az utóbbi években mennyi ember diplomázott jogból? És tudod, hogy mekkora "túltermelés" van újságíróból, meg komm.média szakemberből? Minden második embernek komm.média diplomája van, és nem érnek vele semmit.


Én is humán beállítottságú ember vagyok, most újságírást tanulok, OKJ-n, és az első órán megmondták, hogy nem lesz munkánk.


Sok olyan szak van, amiben a humán beállítottságú embernek jól tudnak érvényesülni. Senki nem mondta, hogy menj matematika professzornak. Anyu-aput meg pláne nem emlegette senki.

2011. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is a saját szüleimről beszéltem, a tieitekről sem, egyszerűen csak példát hoztam. Az van, hogy nekem egyedül a humán megy. Miért, ha újságírás és jog telítve van, mi másból lehet elhelyezkedni e területen?
2011. máj. 10. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!