Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gőzöm sincs, hogy "mi legyek,...

Gőzöm sincs, hogy "mi legyek, ha nagy leszek". Van neten vmi teszt, ami "tanácsot ad", vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
16F, de el kéne kezdenem rágyúrni arra, ami kelleni fog. gondolkodtam az orvosin, de mindenhol azt olvasom, hogy k*rva nehéz, seggelés az egész. jó gimibe járók, az átlagom 4-es feletti, úgy, h alig tanulok. csak nem tudom, a seggelés hogy menne...
2011. máj. 12. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ne egy teszt alapján határozd meg a jövődet. Én pl orvosnak készülök, világéletemben az akartam lenni, de egyszer kitöltöttem egy ilyen tesztet és mindenféle bölcsész szak jött ki. Marhára nem mérvadó egy ilyen. Egyébként meg ne is az alapján dönts, hogy mennyit kell tanulni majd az egyetemen. Gondolkozz azon, hogy akarod e majd azt csinálni és meg is tudsz e belőle élni...
2011. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt, hogy elmentem egyetemre. Az első félév után rájöttem, hogy ahova mentem, az nekem nem jó (pedig 6 évet készültem rá!). Azon a télen beadtam a jelentkezésem, a nyáron fel is vettek máshova, amit szerettem.

Ahogy láttam, jó páran voltunk ezzel így.

2011. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Felvi.hu -n vannak önismereti tesztek, azokat nézegesd. Illetve nézegesd a szakokat, hátha megteszik valamelyik.

Én 3,9 - 4,2 -es átlag között mozogtam, és nekem sem volt fogalmam arról, hova menjek. Egyszer olvastam egy szakról, aminek a neve keltette fel a figyelmem: informatikus könyvtáros. 10.es voltam, a régészet érdekelt volna, vagy valamilyen történelemtudomány, beleolvastam, de szinte rögtön tovább is lapoztam. 11.-ben hármas lettem történelemből, ezzel elbúcsúzhattam a történelemtől. Most, amikor be kellett adni a jelentkezést, ismét a szakokat nézegettem, és ötletem sem volt merre menjek. (Ötödiktől történész akartam lenni)Akkor néztem meg jobban a könyvtáros szakot, és megtetszett. Négy helyre adtam be a jelentkezése (ELTE, DE, SZIE, KFRF) mindegyik informaikus-könyvtáros szakon. Ha bizonytalan vagy, nézz körül, hátha segít :)

2011. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

orvosi??? bírod a vért, meg ilyenek?

amugy mi az amit szivesen csinálsz? szeretsz tenni-venni vagy inkább egsz nap gépen pötyögnél? szeretsz irányítani vagy irányítva lenni? stb...

javaslom h legyen több szakképesítésed, de ne olyan amiért 10 éveket kell tanulni.

2011. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!