Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azert kell fizetni ha egy...

Azert kell fizetni ha egy kisgyermek majd ugy kezdene meg az altalanos iskolai tanulmanyait mint magantanulo mert kronikus betegsegben szenved?

Figyelt kérdés
A nagyobb kozossegeket muszaj kerulnie mert nala ha elkap egy fertozest, annak sulyos kovetkezmenyei lehetnek. Meg 2 ev alatti, de nem tudom hova forduljak informaciokert, csak most kezdtem el gondolkozni rajta, hogy mi lesz par ev mulva az iskolaval es anyagilag nagyon rosszul allunk, egyedul nevelem ot. A bolcsi es ovoda kizarva. Tud valaki infot arrol, hogy ez hogy mukodik, vajon minden iskola folytat ilyen jellegu megallapodast vagy hogy zajlik ez? Koszonom a segitseget.
2011. máj. 14. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell érte fizetni, de azt nem szabad elfelejteni, hogy magántanulóként is köteles X számú órán az intézményben résztvenni.
2011. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell érte fizetni, viszont bizonyos esetekben elég, ha csak vizsgákra jár be. Ehhez persze engedély kell, de ha tényleg annyira beteg megkapjátok ez 100 % :) Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg, ráadásul egyedül vagy :( Rossz hír viszont még, hogy előfordulhat, hogy magántanárt kell majd felvennetek , ami nagyon drága. De egyszer olvastam, hogy extrém esetekben az állam támogatja.
2011. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kisgyermeket írt, az általános iskolás. Hetente meghatározott számú órán kell résztvennie egy kijelölt intézményben, ahol -bizonyos körülményektől függően- egyedül, vagy néhány társával együtt fogja tanítani az adott intézmény egy magántanulók oktatásában képzett pedagógusa. Nem csak vizsgákra kell járnia és nem kell magánúton felvenni mellé külön tanárt. A magántanulókat oktató tanárok magasan képzettek, elegendőek a tananyag megtanításához.
2011. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt hol lehet megerdeklodni, hogy melyek azok az iskolak ahol ilyesmit letre lehet hozni es kitol kell engedelyt kerni? Ki felelos az ilyen megszervezeseert? Ugyertem milyen szervezet amely felugyeli az adott iskolakat ahol magantanitas folyik? Es esetleg tud valaki arrol, hogy valamilyen iskola-elokeszito is foglalkoztat magantanulokat? Ami ovoda utan jonne meg iskola elott?

Nagyon okos kisgyerek, biztosan nem lesz problema a magantanulassal es ha nagyobb lesz remelhetoleg felelossegteljes ember valik belole.

Az egeszsegi kondiciojat nagyon sulyos mutetekkel fixalni tudjak idolegesen, eddig harom mutetje volt es jol van, elete vegeig gyogyszereket kell szednie.

2011. máj. 14. 21:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Az óvodában kötelesek elvégezni az iskolaalkalmassági tesztet és véleményt írni, hogy alkalmas e az iskolakezdésre. Ha nem javasolják valami miatt a közösségben való oktatást, nevelési tanácsadó szakvéleményét kérik. Ezekkel a szakvéleményekkel kell jelentkezni a körzetileg illetékes iskolában, ahonnan átirányítják a gyereket a megfelelő intézménybe.

Ha járt óvodába, nem kell neki iskola előkészítő.

2011. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ahogy irtam, meg 2 eves sincs, nem megy se bolcsodebe, se ovodaba, akkor ki intezi ilyenkor? A vedono?
2011. máj. 14. 22:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Ugyertem a nevelesi tanacsadot ki keri fel? A vedono dolga ez? Vagy eloszor meg kell keresni az iskolat? Mik lehetnek az ugyintezes lepcsofokai?
2011. máj. 14. 23:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha csak 2 éves, akkor ezzel nem kell még foglalkoznod. Csak az iskolaköteles kort megelőző egy évben kell óvodai nevelésben részesülnie. A nevelési tanácsadót szülőként is felkeresheted, nem kell intézményre várnod.


Egyébként, tudod, vannak csodák a világon:)

2011. máj. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De kell ezzel foglalkoznom, merthogy sok idot fog korhazban tolteni mielott iskolaba menne.

Ahogy irtam, nem mehet ovodaba, igy megis kihez lehetne fordulni? Hol van nevelesi tanacsado?

2011. máj. 15. 10:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz. Itt vannak a megyék, itt meg tudod keresni a területileg illetékeset: [link]
2011. máj. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!