Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a hatosztályos...

Mit gondoltok a hatosztályos gimnáziumról, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Ismerősök csak jókat mondanak, akik még oda járnak. Olyat is hallottam, hogy több jeggyel rontott. Eddig még mindig kitűnő voltam, most év végén is ezt szeretném (nem most kapkodok, de azért még bármi történhet). Régota gondolkoztunk ezen. Sikerült, és felvettek. Nem a városban lakunk, bejáró vagyok, de így még a buszt is könnyebb lesz elérni. Angolt tanulok elsőtől, szeretem az irodalmat, a matekot, de főleg a történelmet. Négy és fél évesen kezdtem hegedűlni, amit szintén nagyon szeretek. Képzőművészetre is jártam 5.osztályig, de ezen az éven már nem járok, mert nagyon sok volt. Későn értem haza(az egész út kb. 50 p.), és ez kétszer egy nap. A zeneóráim is egyre később vannak, B tagozaton tanulom a hegedűt, ezért járok zongorára, és még a szolfézs is ott van, ami nehezebb is. Nem szeretném abba hagyni a zenét, de ez meg lesz oldva, mert a gimi épülete mellett van egy másik suli, ahova átjárnak a tanárok.
2011. máj. 18. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Hatosztályos gimibe járok én is, most vagyok 11.-es. Nem vagyok egy rossz tanuló (angolból és németből is most csináltam meg az előrehozott érettségit) de azt kell, hogy mondjam ez nagyon kemény.

A tanárok szó szerint sz.arnak arra, hogy neked mennyit kell tanulni és általában ne érdekli őket semmilyen kifogás sem. Itt nincs olyan, hogy lazsálsz, vagy hogy majd odafigyelsz órán és megérted az anyagot egy négyesre.. Én sokszor akár éjfélig is tanultam, pedig meglehetősen könnyen megjegyzek dolgokat de olyan sok, tömény és hülye dolgot kellett megtanulni, hogy nem bírtam vele sehogysem. Nem akarok általánosítani, de a legtöbb ilyen tagozatokon (mivel hatosztályos tudtommal csak olyan lehet, hogy valamit muszáj emelt szinten tanulni) nagyon hülyén vannak beosztva az órák, nekünk pl már hetedikben is volt nyolcadik óránk és nem ének vagy tesi volt az utolsó, volt, hogy beraktak matekot vagy törit. Azért nyolcadik órában már nehéz a csúcson lenni..


Annak ellenére, hogy jók az eredményeim, ha újra választhatnék, tuti nem jönnék ide.

Még a régi osztálytársaim, akik maradtak az általános suliban, nevetve csinálták végig a hetedik-nyolcadikat addig én gyakran vért izzadtam..


A másik dolog meg az, hogy így utólag már én is rájöttem arra, hogy nagyon nagggyon sok az a hat év egy épületben, egy környezetben, blah..

Nekem még van hátra 1, de már alig várom és az én osztályomban mindenki, kivétel nélkül számol vissza, hogy mikor ballagunk már végre.


Ezzel nem elrettenteni akartalak, csak leírtam a véleményem. Bár ez is iskolafüggő, lehet csak én fogtam ki egy rosszabb típust és te szeretni fogod. :)


Mindenesetre sok sikert és egy nagy adag kitartást, mert bizony szükséged lesz rá. :)

2011. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, és hogy leírtad. Igyekezni fogok.
2011. máj. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!