Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen felsőfokú végzettség...

Milyen felsőfokú végzettség szükséges/elegendő ahhoz, hogy valaki jegyző lehessen?

Figyelt kérdés

Jelenleg az ELTE Állam- és Jogtudományi Karára járok, és a bírósági munka, legyen szó akár ügyészről, ügyvédről vagy bíróról, nem érdekel, akármilyen álomfizetés is jár érte. Jegyző szeretnék lenni. Úgy hallottam, hogy akár az Államigazgatási Főiskola elvégzése is elegendő ahhoz, hogy valakiből jegyző lehessen. Tegyük fel, ha néhány év múlva sikeresen befejezem egyetemi tanulmányaimat, szükséges-e szakosodni tovább, vagy elegendő (értsétek jól) a "sima", 5 éves egyetemi végzettség?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 18. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

azért a jegyzőknek sem kell hóvégén kölcsönért szaladgálni :P

az már jó, hogy az ÁJK-ra jársz. hányadikos vagy? szerintem ez még az 5 éves képzésen belül eldönthető, h mi szeretnél lenni.

nem tudom, h nálatok a TO hogy működik, és ott megmondanak-e ilyesmit, vagy hogy melyik tanszék foglalkozik a jog ezen ágával. de ezen a két helyen próbálj meg utána nézni.

2011. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első évemet most fogom befejezni, ha sikeresen átvészelem a vizsgaidőszakot. Van még időm bőven eldönteni. Igazából ez a jegyző dolog is csak úgy felvetődött, konkrét elképzelés még nincs. Azt tudom eddig, hogy mi NEM akarok lenni, aztán szépen sorban zárogatom ki a lehetőségeket. Előbb-utóbb, ezen a kizárásos alapon csak kiderül, mi leszek.

Persze, majd utánakérdezek a TO-n. Köszöntem a választ.

2011. máj. 18. 22:33
 3/3 anonim válasza:
Ezerszer gondold meg a jegyzői állást! Jogi vagy igazgatásszervezői végzettség kell hozzá. A KTV konkrétan leírja a követelményeket. Ezen felül a jegyző kiválasztása kizárólag politikai alapon történik, a képviselő testület döntése...
2012. márc. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!