Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgáznak Elektrotechnikai?

Közgáznak Elektrotechnikai?

Figyelt kérdés
Közgazdasági közép iskolára járok. Kérdésem : Kifogom bírni a műszaki egyetemet? 0 fizika órám van 1 héten! Fizika különórákkal ez bepótolható?
2011. máj. 27. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakra mész, milyen műszaki pályára készülsz. Én építőmérnökin vagyok, és nagyon féltem a fizikától, mindig is utáltam, erre most itt van, viszont nevetve átmentem, csak tanulni kellett rendesen.

Az én tapasztalatom sajnos az, hogy a középiskolák, és a felsőoktatás között hatalmas szakadék tátong, nincs megfelelő felkészítés, így kifejezetten ha műszakira mész, nagyon össze kell kapnod magad az első félévben, hogy fel tudd venni a lépést. Nagyon nehéz az első egy-két hónap, amíg ismerkedsz, hozzászoksz a környezethez, bulizol, de ugyanakkor tanulni is kell, stb. Viszont ha van benned kellő akaraterő, és szeretni fogod azt amit tanulsz, akkor természetesen bírni fogod! :)

2011. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oké de az nembaj , hogy egyáltalán nem volt fizikám középsuliban? pl : villamos mérnöki szak kibírható lesz?
2011. máj. 27. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Kibírható lesz, kicsit többet kell tanulni. Én is villamosmérnökire jártam úgy, hogy előtte ezt tanultam a szakközépben is, nekem nehezebb volt mint annak aki gimiből jött, mert a sok téves információt is ki kellett vernem a fejemből amit a középiskolában tanítottak. Sajnos annak ellenére, hogy négy évig tanultam az elektronikát középsuliban, rá kellett jöjjek, hogy az elmélet köszönőviszonyban sincs a főiskolai/egyetemi anyaggal. Tehát annyi, hogy sokat kell majd az elején tanulnod, de szorgalommal megoldható simán.
2011. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hali és ha 2-esem van matekból?
2011. máj. 27. 14:29
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha elvégeztem és azután megyek 2 évet tanárira akkor taníthatom a középiskolákon is ?
2011. máj. 27. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Na ezt viszont már nem értem.

Nem tanulsz fizikát, kettes vagy matekból. Honnan jött ez az elektrotechnikai?

2011. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2-es matekkal nem valószínű, hogy egyáltalán felvesznek, illetve annak sem ártana utána nézni, hogy mik a felvételi tantárgyak, mert ha csak matek - fizika - szakmai alapozó tárgyak közül lehet választani, akkor a dolog már megbukott ha csak nincs lehetőséged fizika fakultációra járni, amit elismernek két tanult évként, illetve érettségizhetsz is belőle. Amennyiben ilyen témájú egyetemre kívánsz menni, kicsit húzzál bele a reál szakokba, hiszen pl a matek javarészt a középiskolás anyagra épít, és ha az sem megy, akkor nagyon hamar elfogsz vérezni! Jó alapokkal is iszonyatosan nehéz az első félév, amíg belerázódsz a dolgokba... rossz alapokkal szinte esélyed sincs!
2011. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

nem kell félni...gondolom a közgázon nem könnyű a matek..

én gépészmérnökire járok..egy betű fizikát nem tanultam középsuliba, pedig volt óra belőle talán 2 is..és most nincs hátrányom emiatt

na az már nagyobb hátrány h nem szakközépből jöttem..

mondjuk a matek alapok azok nagyon kellenek, az egész műszaki pályának az alapja a matek..szerintem. a fizika, kémia az olyan h tanulható

én a PTE-re járok, itt alacsony volt a felvételi ponthatár..a matek a kötelező felvi tárgy, emellé választhatod a fizika kémia info vmelyikét..

és tényleg csak tanulni kell, nekem is azt kéne most is ahelyett h itt irogatok xd:D

egyébként jól gondold meg h milyen mérnöki szakot választasz, ha kell tudok segiteni ebben, mert anno minket nagyon beakartak etetni h ez a jó meg az a jó, de ez a gépész nagyon király, és később is tuti h lesz munkánk, mondjuk a villamosmérnök is eléggé keresett

2011. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló adott legjobb választ eddig! Igen nem könnyű itt a matek! Olyan tanárom van akire azt mondják , hogy ha ő ad 3-ast bizonyítványba matekból ahhoz olyan jól kell tudnod a matekot mint a gimis aki 5-öst kap! Hát tudod én igazság szerint majd szívesen tanítanék elektrotechnikai iskolán elektrotechnikát. Ha ez a tervem akkor melyik szak ajánlott?
2011. máj. 27. 22:05
 10/10 anonim válasza:

hát akkor a villamos

de tanítani...jó jó vkinek azt is kell, de ha már ott sz*psz 4 évig(v kitudja hány év alatt tudod elvégezni:p), mert az már király aki csak egy félévet csúszik:D(ez ám a mentalitás), szal sztem ne a tanítás legyen a célod, villamosmérnökként 3xjobban lehet keresni mint egy tanár...

vannak olyan egyetemek közgáz, mérnöki..ahol nem érdemes tanítani..mert a tanárok fizetése( most már fősuliról beszélek) nagyon alacsony ahhoz képest ha elhelyezkednének egy cégnél azzal amit tanultak

mondjuk tényleg gondold át ezt a villamost...megmnondom írj privátba, küld el mi a neved és akk bejelöllek facebookon és elmondom h melyik szakról mit gondolok

2011. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!