Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem vagy OKJ? Melyik a jobb?

Egyetem vagy OKJ? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ráadásul egy elég nehéz szakra (kémia, három éves az alapképzés)-most kezdtem 2010ben. Elég nehezen bírom a megpróbáltatásokat és a bizonytalanságot. Szeretném otthagyni az egyetemet és ugyanebben az irányban egy technikusi végzettséget szerezni (vegyésztechnikus vagy gyógyszerlaboratóriumi technikus). Elegem lett abból, hogy egyes tanárok csak heccből buktatnak vagy épp azért mert nem vagyok nekik szimpatikus és ezen okok miatt csúszok féléveket ami kilátástalansághoz vezet mert nem látom az utam végét , azt hogy mikor fogom befejezni az egyetemet és itt nem a nem tanulásról van szó!!! (Van egy középfokú nyelvvizsgám és egy ECDL vizsgám is).

Szüleim nem szeretnék ha otthagynám az egyetemet én viszont nagyobb biztonságban érezném magam ha lenne egy biztos papír a kezemben.

Gondoltam arra is hogy szakot váltok viszont amit választanék az három és fél éves alapképzésben ráadásul szinte előről kellene kezdenem az egészet mert kb 2 tárgyam van ami egyezik és átvennék.

Ti hogyan döntenétek ilyen helyzetben???


2011. máj. 28. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem jobban jársz ha a technikusit teszed le. Én is pont ugyanitt állok, mint te, 1 éve egyetemre járok, de otthagyom, és csinálok egy szakmát inkább. Utána még visszamehetsz egyetemre, és akkor már legalább van egy végzettséged. Az (ECDL nem sokat ér, nekem is van, de a nyelvvizsga nagyon jó.) Nálunk is vannak olyan tárgyak, hogy nincs ember, aki elsőre meg tudná csinálni. Meg persze a tanárok is imádnak 1eseket adni... Esélyt sem látok rá hogy a támogatott évek alatt meg tudnám csinálni, pedig elég rendesen tanulok.
2011. máj. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Én másfél év után hagytam ott az egyetemet. Minden percét gyűlöltem.

Most én is okj-ra járok. Életem eddigi legjobb döntése volt.

Fizetésbeli különbség nincs a két szakma közt, de legalább olyasmit fogok csinálni életem végéig amit szeretek.

Úgy gondolom, hogy az embernek a munkahelye a második otthona ezért nagyon nem mindegy, hogy mit dolgozik.

Olyasmit válassz amiről tényleg úgy gondolod, hogy szereted és tudnád csinálni. Legyen az egyetemi vagy okj-s szakma.

2011. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

szerintem tökre igaza van a szüleidnek. az első év után csak könnyebb lesz a dolog. első évben én is nagyon szívtam egyetemen (gondolom a bme-re jársz), sőt, első félévben alig sikerült 20 kreditet összehoznom, abból 4-et bazi nagy mákkal. Most meg lazán 4,5 fölötti átlagom van. Az ember idővel rájön pár dologra. Hogy kell tanulni, hogy kell a tárgyakat teljesíteni, időt jól beosztani, stb.

Egy egyetemi végzettség mindig magasabbra lesz datálva, mint egy okj-s. Tehát ha elkezdesz okjval dolgozni és odajön egy frissen végzett, akkor azt mondhatják neked, hogy köszi az eddigi munkát, szia.

2011. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindig keres jobban egy diplomás mint egy OKJ-s. 2 testvérem van, egyik diplomás, másik szakmás, és a szakmás tesóm sokkal többet keres, mint a diplomás. Sőt még apám is többet keres a diplomás nővéremnél, neki is szakmája van, meg egy technikusa. Szóval ahhoz szerencse is kell, nem csak diploma hogy valaki jól keressen.

(1. voltam)

2011. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha olyan münkakörbe jelentkezem ahova kimondottan technikusi végzettséggel rendelkezőket keresnek akkor is van esélyem arra hogy elküldenek?
2011. máj. 28. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Na de az nem mindegy, hogy 8-12 óra kemény munkával keres ugyan annyit vagy többet egy okj-s vagy szakmunkás, mint egy diplomás vagy ugyan abban a munkakörben.

Nekem is sok szakmunkás ismerősöm van, akik jól keresnek, de ki is dolgozzák a belüket, sokszor hétvégén is, főleg ha olyan a szakmája, hogy akár mikor hívhatják.

Egy egyetemi végzettséggel, ha nem is pályakezdőként, de mindig lesz feljebb lépési lehetőséged, és nem valószínű, hogy 8 óránál többet kell majd dolgoznod ugyan annyi pénzért.

Én végzős vagyok az egyetemen, nem mondom, hogy minden szaknak van jövője, de hosszútávon egy JÓ végzettséggel többet el lehet érni, mint egy OKJ-vel. Egyetemen megtanítanak vezetőként gondolkodni (még ha nem is leszel rögtön az) OKJ-n meg tényleg csak a szakmát fogod tudni, lehet hogy jobban, mint egy egyetemi végzettségű, de úgyis a gyakorlat számít mindenhol.


Én a helyedben befejezném az egyetemet, esetleg passzívra mennék vagy levelezőre és az alatt megcsinálnám az OKJ-t (ameddig még ingyen van) és akkor eldönteném, hogy kell-e a diploma még.


Az első 1-2 év az egyetemen mindig nehezebb meg unalmasabb, majd ha szakirányt választasz, akkor lesz igazán izgalmas, mert ott derül majd ki, hogy pontosan mi is lesz a szakmád.

2011. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
menj csak okj-re, legalább kevesebb a konkurencia
2011. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Elvégeztem a gyógyszeripari lab. technikust. A vizsgám 06.24. én volt, és 06.27.én munkába is álltam a szakmámban. Szerencsém volt ez tény. Én a helyedben folytatnám az egyetemet minden áron, ha nagyon nem megy egy másik szakon.Mire döntöttél végül? egy év telt el azt látom.:)
2012. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!