Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudtok egy olyan oldalt,...

Nem tudtok egy olyan oldalt, (vagy valamilyen lehetőséget), ahol fent vannak a német emelt szintű szóbeli érettségi tételek?

Figyelt kérdés
Lassan egy hét, és jó lenne ha kidolgozva meglennének, mert jobban át tudnám tekinteni. Kérem segítsen aki tud :)
2011. máj. 30. 20:49
 1/5 Bloody Bory ***** válasza:

Én ősszel érettségiztem németből emelten, és sajnálattal közlöm, hogy nincsenek ilyen tételek. Anno én is kerestem őket, de ha jól emlékszem, még témaköröket se találtam. Ez valósznűleg azért van, mert nem egy iskola állítja össze őket, mint közép szinten.


Az én tanácsom: számíts mindenre, ami egy középszintű nyelvvizsgán előfordulhat!!! Azok kombinálva is előfordulhatnak. Ami még fontos (és velem sajnos elfelejtette közölni a némettanárom), hogy a vizsga második részében, amikor 2 kép közül választhatsz, hogy melyikről beszélsz, akkor az egyik kép általában(!!!de van amikor mindkettő!!!) valami féle grafikon, diagram, táblázat szokott lenni - tehát nem árt felkészülni néhány statisztikai kifejezéssel(pl. az olvasható le a grafikonból/a táblázat azt mutataja/ez az oszlop magassabb, tehát...) !

2011. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi:) van középszintű nyelvvizsgám is, de annál sokkal cifrább tételek vannak az emelt érettségiben sajnos :S vettem egy könyvet amiben vannak diagrammok és útmutató hozzájuk, sajnos akkor erre is lehet számítani :S
2011. jún. 2. 20:55
 3/5 A kérdező kommentje:
neked hogy sikerült az érettségi? :) adódtak váratlan dolgok a diagrammon kívül, amire nem tudtál felkészülni?
2011. jún. 2. 21:00
 4/5 Bloody Bory ***** válasza:
Most már túl vagy az érettségin, de ezen kívül nem volt olyan, amire nem számítottam. A folyamatos és önálló beszéd nagyon fontos.
2011. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen :) de viszont meglepő volt számomra hogy nem mindenkinek votl diagramm, meg tényleg fel lehet készülni rá:) én sokkal bonyolultabbra számítottam :)
2011. jún. 19. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!