Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merjek gépészmérnökire menni?

Merjek gépészmérnökire menni?

Figyelt kérdés
Egész középsuliban 2-es voltam matekból, de az érettségim meg 4-es lett. Szerintetek megmerjem próbálni? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 31. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a közlekkarra járok, ami matek szinten teljesen megegyezik a gépészkarral a BME-n. Nekem is 4 lett a matekom, de középsuliban nem voltam túl jó belőle - jó jegyek ellenére semmit sem tudtam.

Ennek ellenére az egyetemen 3-4-5 voltam a 3 matekból (javuló tendencia, hehe). Itt gyakorlatilag a szorzás osztástól kezdve újra megtanítanak mindent. És még csak megerőltető sem volt túlzottan, bár a zhkra sokat kellett tanulni, de ha rendszeresen tanultam volna akkor simán teljesíthető.

Csak sokan terjesztenek mindenféle rémhíreket hogy a tanár szemét, vagy itt nem lehet átmenni, stb - és ezzel leblokkolják saját magukat, és kb lehetetlenné teszik a dolgot. Pedig nem kell a matektól parázni.

2011. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Húúú köszi, ez egy meglepően üde válasz volt, köszönöm. :) De azért még várok válaszokat, hogy ki mit tapasztalt, mert én olyanokat hallottam, hogy még a 4-eseket is kiszórják az első évben, de lehet, hogy ezek csupán rémhírek.
2011. máj. 31. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen általános szabály, hogy még a 4-eseket is kiszórják. Aki tanul, azt nem szórják ki. Csak az a nehéz, hogy elsőéves korában az ember még nem tudja hogyan kell tanulni (és nincsenek meg a forrásai: régi zhk lelőhelye, stb).
2011. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!