Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-vel vagy diplomával lehet...

OKJ-vel vagy diplomával lehet jobban megélni? Esetleg sehogy?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennél jobban általánosítva nem tudnál kérdést feltenni?

Hatalmas különbségek vannak egyes okj-s és egyes diplomát adód szakok között is, nemhogy összevetve. Ezenkívül az emberi tényező nagyon fontos, mennyire vagy alkalmas arra, amit tanulsz.

2011. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy csodás kérdés... megint csak veszekedés lesz belőle...


Reklámszervező szakmenedzser OKJ-Mérnöki diploma

Bölcsész diploma-Logisztikus OKJ


szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy a párosítások közül melyik a jobb...

2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én arra törekszek,hogy meglegyen az érettségim,a nyelvvizsgám meg az OKJ-s képzési bizonyítványom.Ez még 5 évembe fog kerülni,ha nem bukok egyszer sem.Külföldön az egészségügyi dolgozókra hatalmas szükség van.Például én gyermekgondozó és ápoló OKJ-s képzést fogok elvégezni(remélhetőleg sikerül).Ezzel itt Magyarországon ha az ember keres 90.000 Ft-ot,annak már örül.Tudok félretenni minden hónapban mondjuk 40.000 Ft-ot,akkor ha mondjuk 1 évig dolgozok csak itthon,már van 480.000 Ft-om.Ez nem kis pénz.Két évben ez 960.000 Ft.A többit sem muszáj elköltenem,de a szüleimnek a háztartásba kötelezségem adni,ameddig itthon lakok.Ehhez a 960.000 Ft-omhoz jön,ha még dolgozik mellettem más.Barátnőm kiakar velem jönni,azaz bele kell adnia pénzt.Ha 40.000 Ft-ot ad,akkor az már 1 millió forint.Így van kezdő tőke,amivel ugyan még sehova sem jutok,de gondolom eltudok helyezkedni Ausztriába később.Akkor még ehhez a pénzhez gyűlik egy év alatt olyan 400.000 Ft,már akkor is jó dolgom van.Ha a barátnőm is jön velem dolgozni,már az is jó,mert keres pénzt ő is.Lehet,hogy az övét rakjuk csak el,spórolunk abból.

Akkor mire összegyűjtjük a lakásra,a letelepedési engedélyt mire megkapjuk..költség..stb.,ez kb. 5-6 évbe telik.:) Nem is lenne olyan rossz.Lehet,hogy gyorsabban meglenne az egész,ki tudja.Szóval így is meglehet élni.

Spórolni még Magyarországon is tudni kell..sőt,itt kell tudni igazán.

2011. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy annyira általános kérdés, hogy nincs értelme így feltenni.


Egy mérnöki diplomával itthon is nagyon jól kereshetsz. Egy orvosival jelenleg külföldön kereshetsz jól. Közgázos diplománál már a szak nem mindegy, mert a nagy része büfé, de néhány nívósabb szak elvégzésével akár itthon is jól kereshetsz. Bölcsész diplomával csak orbitális nagy szerencsével lehet jól fizető állásod.

Az okj-k 90%-ával kitörölheted.. A maradék 10%-ban van néhány, ami érdemleges, szakmát is ad, stb. Viszont van rá esély, hogy ezek pont nem érdekelnek téged.


Általánosságban elmondható, hogy amiért többet kell dolgozni, az többet is fog érni. Tehát lehet, hogy egy mérnöki diplomáért szívsz akár 7-8 évet is, míg egy okj 2 év alatt megvan, de sokszorosan vissza fogja hozni az árát.

2011. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. azért tettem fel így a kérdést, hogy minél tágabb értelmezésben mondhassátok el a véleményeteket.
2011. jún. 19. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem akarok kötekedő lenni, de eddigi tapasztalatok alapján OKJ. Leírom miért.

1. Egyik ismerősöm a BGF-en diplomázott mint közgazdász, azóta segélyen.

2. Másik ismerősöm Szegeden diplomázott szociológiából, most pedig OKJ-n tanul kereskedelmi szakmenedzsernek, mert azt többen keresik állítólag.

3. Harmadik ismerősöm 2 év alatt elvégzett egy OKJ-s logisztikát; ennek 4 éve, és most egy cégnél főosztályvezető havi 200e ft-ért.

Mindenki döntse el a tanulságot, de ezek után én inkább maradok OKJ-nál, bár ez egyéni vélemény és szemlélet.

2011. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak a saját egyetemi szakirányomról ismerek 6 embert, aki államvizsga után rögtön talált munkát a szakmában.

Van sok olyan ismerősöm, akik OKJ-n tanultak, most egyetemre járnak, mert OKJ-vel nem tudtak elhelyezkedni.


Én azt mondom, hogy JÓL KELL SZAKMÁT VÁLASZTANI, mindegy, hogy egyetem vagy OKJ.

2011. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!