Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számít a sorrend egyetemnél?

Számít a sorrend egyetemnél?

Figyelt kérdés

Az első helyen megjelölt szakra nem lesz meg a pontom, viszont a másodikra már meglesz.

Most néztem az e-felvin, hogy kb 300-an jelölték meg a szakot és abból 110-en elsőnek.

A kérdésem az lenne, hogy változtassak sorrendet?

Vagy ez igazából tök mindegy hogy hányadiknak jelöltem meg, akkor is felvesznek, ha megvan a pontom?

Vagy pedig azt fogják felvenni aki elsőnek jelölte meg és megvan a pontja? Tegyük fel nekem 370 pontom van és a másik jelentkezőnek is annyi, de én 2. helyen jelöltem, ő pedig 1.nek akkor melyikünket veszik fel?


2011. jún. 25. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha megvan a pontod, felvesznek, nyugi.
2011. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nem számít a sorrend, csak a pontszám. Attól még, hogy valaki első helyen jelölte meg az egyik szakot, te meg másodikként, még semmi előnye nem származik belőle.
2011. jún. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ha 370 pontotok van, akkor vagy mindkettőtöket felvesznek (ennél alacsonyabb ponthatár lesz), vagy egyikőtöket sem.


Gép osztja ki a helyeket, a lehetséges valamennyi helyre a legtöbb embert bepakolva, a sorrend nem számít.

2011. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
ilyen szempontból nem számít a sorrend. nem kerül valaki előnyösebb helyzetbe, mert első helyen jelölte az a szakot.
2011. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!