Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a molekulári...

Mi a véleményetek a molekuláris bionika szakról?

Figyelt kérdés

Jövő érettségizek, és kinéztem ezt a szakot, de alig találni valamit a szak leírásán kívül. Mennyire van kereslet ezekre a szakemberekre? Azt is jó lenne tudni, hogy milyen fizetést kapnak átlagosan. Mennyire nehéz a szak? A SZTE vagy a PPKE mol. bion. képzése a jobb?

Bármilyen kis információ morzsa érdekel.


2011. jún. 30. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ha jövőre érettségizel, akkor ez még ne érdekeljen. Tanuljál bioszt és menj biosz szakra. Ha ott nem buksz ki az első évben, akkor elkezdhetsz ezen gondolkozni
2011. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Választani kell egy irányt. Ez eléggé jónak/érdekesnek tűnik, de azért tudni kell, hogy mit lehet kezdeni vele. Nem akarok egy olyan diplomát, ami semmire se jó, mert nincs értéke. Nem akarok abba a helyzetbe kerülni, hogy nem találok munkát ha elvégzem. Tudom, hogy csak pár éve indult a képzés, de nincs tele a net álláshirdetésekkel molekuláris bionikával kapcsolatban. Azt is jó lenne tudni azért, hogy mennyire fizetik meg őket. A biológia olyan szinten nem érdekel, hogy csak biológia szakra menjek, ez viszont sokkal több annál. Amúgy infóval és matekkal mennék, az infó és az angol érettségim pedig már megvan.

Mivel nem teljesen értem, hogy sima biológiára miért akarsz küldeni, így nem keverted össze a molekuláris bionikát a molekuláris biológiával?

2011. jún. 30. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
most, hogy így mondod
2011. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Itt SZTE-n van 2 ismerősöm, akik erre járnak. Az egyik szerint nagyon jó, izgalmas, van benne infó meg műszaki rész is, ő szerinte könnyű. A másiknak tavaly 79%-os emelt biosza lett, ahhoz képest kb. vért izzad ...

Sztem am inkább érdemesebb a biomérnökit elvégezni. Bár az is őrült nehéz, de azzal tuti lesz munkád!

2011. júl. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, és továbbra is várok válaszokat.

Sima biológiával nem mennék el, mert ebben a szakban is az informatika és a műszaki rész vonz, a gépekhez jóval közelebb állok, mint a biológiához, de bioszból se vagyok rossz. Ez a keverék szak remek lenne nekem.

A leírást olvasva nekem is nagyon érdekesnek és izgalmasnak tűnt, ezért megfogott a szak. Ha végül ide megyek remélem fog annyira menni mint az elsőként említett ismerősödnek :)

Ha ez nem lenne, akkor talán gépészmérnöknek vagy valami hasonlónak mennék, de ez jobbnak tűnik, csak mivel friss szak, így számomra kicsit bizonytalan még hogy mire lesz elég ilyen diploma.

2011. júl. 10. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
szerintem egyik sem, még új szak és a munkáltatók nem ismerik
2011. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Nos, én most oda járok. No nem mintha olyan nagy rálátásom lenne, de amit alapokat tudok mondani: ha valóban matek-info orientált vagy, akkor mindenképp próbáld meg a szakot. Alapvetően elvárják az emelt matek tudást ( annak ellenére, h van felkészítő-felzárkóztató, de az kb. gyp szint, kb. függvénytábla azonosságok gyakorlása, nem ott fogod azt megtanulni, amit fakton kellett volna) Programozásra is feküdj rá, főleg C++. De igazából legyen a matekkönyv a bibliád, mivel az alapképzés lényegében mérnök-info, egy kis kémiával fűszerezve( bár ez egy igen sok kredites tárgy, nem ebben vannak magas elvárások eleinte ). Fizikát is tudni kell, főleg elektromosságtan, de legalább középszinten érts hozzá allgemeine. Alapjáraton, akik hozzád hasonló beállítottsággal-tudással jöttek, azok eléggé lendületesen és élvezettel csinálják, másoknak vannak nehézségeik.


A pesti képzés amúgy jobb, az SZTE-sről olyanokat mesélt egy, aki átjött onnét hozzánk, hogy úgy volt órájuk meghirdetve, hogy amilyen műszerrel azon dolgozniuk kellett volna, az nem is volt az egyetemnek, ami mondjuk érdekes. Meg úgy általában, elég fejetlen ott a szervezés, tárgyak terén is.


Amit tudok ajánlani: most fog végezni félévkor az első Bsc-csoport, tőlük érdemes kérdezősködni, ki merre megy, milyennek találta az oktatását. Hallottam én olyanról is, aki emelt matek-fizikával jött, és környezettan msc-re akar menni az itteni bsc után, az mondjuk érdekes pálfordulás. :D Ha még érdekel valami, válaszolok.

2011. szept. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia,végül erre mentél?
2014. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!