Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi pontszámításnál ez...

Felvételi pontszámításnál ez hogy van? Kérem, segítsenek!

Figyelt kérdés
Szóval,jogra szeretnék menni.Történelemből és angolból emelt érettségiztem,és nyelvvizsgám is van.Joghoz ugye a töri és a magyar kell.Kérdésem az lenne,hogy tanulmányi pontokkal való számolnásnál figyelembe vehető az emelt angolért kapható 40 pont?(persze ha annak a %-ával is számoljuk ki a tanulmányi pontokat..)és ugye az emelt töriért járó 40.. Kérem,segítsen aki tudja!!Köszönöm!
2011. júl. 3. 19:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy az emelt pluszpontokat így is hogy tanulmányi pontokkal kedvezőbben járok csak azért számítják be ami a tantárgyi követelmény??
2011. júl. 3. 19:07
 2/12 anonim ***** válasza:

Emelt érettségiért akkor jár a +40 pont, ha azt az egyik felvételi tárgyadból teszed le.

Ha neked töri és magyar a felvételi tárgyad, akkor az angol emeltért nem kapsz 40pontot. Töriért megkapod.

2011. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És igen, akkor is, ha nem az érettségi pontokat duplázod, hanem a másik számítási mód a kedvezőbb.
2011. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor semmi értelme elküldeni??:( Ez tuti?
2011. júl. 3. 19:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem kapsz érte plusz pontot.

Viszont ha jó eredményed van belőle, akkor a százalékát beszámíthatják, mint idegen nyelv vagy mint választott tárgy százaléka. Neked kell tudnod milyen érettségijeid vannak még emellett, gondolom ez is tanúsítványban van, ha felmerül benned a nem beküldés lehetősége.

2011. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát.. ez 79 lett,de a középszintű 95..

És ha beküldöm,akkor se árthatok? Automatikusan a nekem jobb érettségi eredménnyel számolják,vagy azzal amit utoljára beküldtem?

2011. júl. 3. 19:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Viszont nyelvvizsgaként az emelt angol beszámítható középfokúnak, azt hiszem 28 pont.
2011. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Viszont nyelvvizsgaként az emelt angol beszámítható középfokúnak, azt hiszem 28 pont."

De van már nyelvvizsgája. És gondolom angolból.

2011. júl. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem irta kondkretan, hogy angolbol, azert javasoltam, hogy kuldje be. De termeszetesen egy nyelv ismereteert csak egyszer adhato meg a tobbletpont, ugyh ha azonos a nyelv, tehat mindketto angol, akkor vegulis valoban felesleges.
2011. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Angolból van.De ha azt beküldöm,80 többletpontot kapok,mivel a töri+angol..Akkor evidens h a nyelvvizsgát nem számítják.Az én kérdésem az lenne,hogy ha töri és magyar a felvételi nyelv,és 11-12ikes év végi eredmények + érettségi átlag + töri+magyar érettségi eredmény+többletpontokkal számolva jár e nekem az emelt angolért a 40 pont. :)
2011. júl. 4. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!