Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE TÁTK - nemzetközi tanulmá...

ELTE TÁTK - nemzetközi tanulmányokon ingyenes a nyelvoktatás? Hány félévig?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ingyen nyelvoktatás.

(De ha felsőoktatásba készülsz, talán tudod használni a netet :)

[link] )


Gondolom te tetted fel a corvinusos kérdést is. Nem csak a nyelvek miatt, több más szempontból is jobb a BCE-n a nemzetközi tanulmányok.


egy corvinusos nt-s

2011. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az a baj nem lesz elég pontom, így csak a fizetősre van esélyem. Szerinted kemény munkával milyen esélyeim lesznek átkerülni államira ?
2011. júl. 4. 23:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Első évben van a legnagyobb esélyed, simán lehet akár színötös féléveket teljesíteni, ha nagyon odateszed magad. Nagyon-nagyon jó átlaggal átkerülhetsz, de azért nem túl tömeges jelenség, hogy átrakják az embereket.

A másik lehetőség, hogy újraérettségizel, és ismét jelentkezel, az addig elvégzett tárgyaidat pedig elfogadtatod.

2011. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még egy gyors kérdésem lenne. Azért vacilálok sokat a sorrenden (hogy ELTE vagy CORVINUS), mert sokat hallani mostanában a corvinus átalakításáról. Te mit tudsz erről bennfentesként? Felesleges aggódnom ezen, vagy ez is egy plusz érv az ELTE mellett (a pénzbeli különbség miatt)
2011. júl. 4. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Ezt ma már kérdezte valaki, hát bemásolom ide a válaszomat:


"Nos, szerintem (személyes vélemény következik!) elkerülhetetlen a Corvinus feldarabolása, ez alatt azt értem, hogy a budai karokat úgy vélem, biztosan elcsatolják. Reális törekvés az lehet, hogy a Közgáz karok (G, K, T karok) egyben maradjanak.

Hangsúlyozni kell, hogy ez csak egy kiszivárgott koncepció volt (bár azt sem értem, egyáltalán koncepcióként hogy merülhet fel ilyesmi...), biztos terveket december környékén lehet majd tudni. De ha normális, szakmai alapokon döntenek, akkor nem akarhatják majd szétszedni a Közgázt. Ha más elvek mentén döntenek, akkor ki tudja...

De mint már említettem, igen szervezett diákélet, diákmozgalom van a bce-n (rengeteg diákszervezet, szakkollégium, szakmai tömörülések, de a diákok önmagukban nagy erőt képviselnek létszámuknál és tudásuknál fogva), így ha tényleg valós tervvé válna ez a koncepció, bizonyára megmozdulna az egész egyetem, és nem hagyná, hogy valóban megtegyék ezt.

Ezek a hírek ne tartsanak vissza, a Corvinus az Corvinus :)"

2011. júl. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönök mindent !:)
2011. júl. 5. 00:07
 7/8 Zoliol ***** válasza:
BME és a COrvinst állitolag összerakják és ezlesz belőle:József Nádor egyetem
2011. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha maradnának külön
2015. ápr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!