Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egy diplomám, de munkanélk...

Van egy diplomám, de munkanélküli vagyok. Elszeretnék menni egy tanfolyamra (mondjuk cukrászra vagy szakácsra) de mivel munkanélküli vagyok, nincs pénzem fizetni. Az állam ad ilyenekre támogatást? Vagy van valahol ingyenes képzés?

Figyelt kérdés
Elmúltam már 23 éves, és van egy okjs szakmám is ugyan, de se azzal se a diplomámmal nem tudok elhelyezkedni. Gondoltam talán ha valami hasonlónak átképzem magam kapok egy állást..
2011. júl. 6. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Bejelentkezel munkanélkülinek és akkor talán elküldenek tanfolyamra.
2011. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen végzettséggel nem tudsz elhelyezkedni?
2011. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
És mi lett volna ha ez a diploma megszerzése előtt jut eszedbe? Melyik büfészakon végeztél? Az állam meg ilyeneket támogat......
2011. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöm hasonló helyzetben van, csak ő még legalább korban benne lenne az ingyenes képzés lehetőségében (ugye 22 év fölött kicsit már máshogy megy)

Nos, pech, neki is fizetnie kéne, mivel már van egy végzettsége. Az, hogy rosszul választott, egyéni szocprobléma sajnos.

A munkaügyiből meg tuti nem küldenek cukrász vagy szakács tanfolyamra, mert Dunát lehetne rekeszteni velük, elhelyezkedés szinte nulla. Családban kettő is van, egyikük hagyta az egészet, más körben dolgozik, a másik pedig alkalmi munkákból él, időnként 2 hónapra szerződtetik valahova, akkor napi 12 órát robotol, minimálbérért...

Szerintem még gondold át, hogy mivé is képzed át magad, a munkaügyiben segítenek, de csak olyan képzést támogatnak, amivel el fogsz tudni helyezkedni, vagyis hiányszakma. :S

2011. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!