Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezésnél igaz az (4féléves szak esetén), hogyha nem maradt 4 államilag támogatott féléved, akkor nem iratkozhatsz be államilag támogatottra, csak költségtérítésesre?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 21:13
 1/5 anonim válasza:
miért nem a felvin kérdezed? én úgy tudom, hogy amennyi maradt féléved, azt felhasználhatod. ha meg nem maradt már semennyi, akkor miért lenne ingyenes? nem az, akkor télleg marad a ktsg tér
2011. júl. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már miért ne iratkozhatnál be? Legfeljebb amikor elfogynak az államilag támogatott féléveid, akkor átsorolnak költségtérítésesre.
2011. júl. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is beiratkozhatsz. Sőt lehet, hogy még 5 félévet használhatsz fel.

A 139/2005-ös felsőoktatási törvény 161§-a alapján, mindenki aki felsőoktatásban szerzett oklevéllel kezd 2006 után felsőoktatási tanulmányokat, annak úgy kell tekinteni, mintha az egyéni támogatási idejében rendelkezésre álló 12 félévből 7-et használt volna el.

2011. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak azért nincs egészen igaza. Az idézett törvénycikkely szó szerint:

"E törvény hatálybalépése után az, aki igazolja, hogy a felsőoktatási intézményben költségtérítéses képzésben szerzett oklevelet, az 53-55. § alapján jogosult igénybe venni az államilag támogatott hallgatói képzést. Azoknál, akik 2006. január 1-je után felsőoktatásban szerzett oklevéllel vagy bizonyítvánnyal kezdenek újabb felsőfokú tanulmányokat és nem tudják igazolni, hogy tanulmányaikat költségtérítés fizetése mellett folytatták, az 55. § (2)-(3) bekezdésének alkalmazásában - bármely képzési ciklus esetén - azt kell vélelmezni, hogy hét félévet vettek igénybe államilag támogatott képzésként. E vélelemmel szemben a hallgató a beiratkozáskor igazolással élhet."

2011. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azoknál, akik 2006. január 1-je után felsőoktatásban szerzett oklevéllel vagy bizonyítvánnyal kezdenek újabb felsőfokú tanulmányokat és nem tudják igazolni, hogy tanulmányaikat költségtérítés fizetése mellett folytatták, az 55. § (2)-(3) bekezdésének alkalmazásában - bármely képzési ciklus esetén - azt kell vélelmezni, hogy hét félévet vettek igénybe államilag támogatott képzésként"

Ez szerinted mit jelent? Szerintem azt, hogy aki nem tudja igazolni, hogy hány félévet teljesített költségtérítéses képzésben, annál azt kell feltételezni, hogy 7 támogatott félévet használt el.

2011. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!