Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen doktoros dokumentumfilm...

Milyen doktoros dokumentumfilmeket ismertek? Tudom mehetne más kategóriába is, de ott nem kapnék választ.

Figyelt kérdés
Nincs kábel tv-nk csak egyszer láttam ID-n egy műsort és ahhoz keresnék foghatót.("Life or Death"-hez)
2011. júl. 11. 00:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Romantikánál?

Igaz, hogy hepi end mindnek a vége, de romantikának nem nevezném. :)

Amúgy olyan szerintem nincs, amiből úgy igazából tanulhatnál. De a life networkön van pár ilyesmi műsor, de elég light-osak. Pl. Ha ciki, ha nem, beteg vagy, Ha ciki, ha nem, beteg a gyerek, Csúcsfejjel született, stb. De tanulni túl sok mindent nem fogsz ezekből. :)

2011. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
"Amiről a vészhelyzetben sem beszélnek" <<< ebben hol van a romantika?!
2011. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Tudom miről beszélsz.Az a bajom,hogy orvos szeretnék lenni később és mindent lehetséges módot megszeretném találni a tanulásra.

Nagyon félek,mert a ponthatárok nagyon nagyok.Csak ez a célom tart életben,amúgy 0 vagyok.(Semmim nincs):S

2011. júl. 11. 14:46
 14/18 anonim ***** válasza:

Ezekből a filmekből inkább ne tanulj. Van ami a valóságban is úgy van, de egyébként nem. A műtő se olyan, egy lepukkant kis szoba, mindenki csak áll, nem úgy mint pl a grace klinikában, vagy a vészhelyzetbe. Nincs akkora élet se a kórházakban mint ahogy azt a filmekben látod.

Mikor először léptem be kórházba medika ként hát eléggé meglepő volt :) azt hittem, majd ha már orvos leszek jobb lesz de nem lett. Sőt meg se éri már orvosnak lenni, a megbecsülés kevés a fizetés úgyszintén. Ha csak nem akarsz külföldre menni. Én már megbántam, hogy orvos lettem, ha újra kezdhetném nem tenném.

2011. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát nyilván nem olyan szép .De nem olyan sorozatok érdekelnek,hanem dokumentumfilmek.Bár már mind1 akkor nem ha ennyien lebeszélnek.

Melyik kórházba dolgozol?Melyik egyetemet végezted?Továbbá milyen volt?

Nyelvi előkészítős voltam,tehát fennáll a lehetőség.

Az még odébb van ,hogy eldöntsem.Nagy álmom az orvosi.Szeretem a biológiát és a kémiát.Ha nem jönne be,akkor is eltudnék helyezkedni a 6+x éves tapasztalatommal.Nem akarok okoskodni,mert ezeket biztosan jobban tudod.

2011. júl. 13. 14:12
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
újra én vagyok :) Műteni nem dokumentum filmekből fogsz megtanulni ezt elhiheted. Nagyon sok olyan helyzet van mikor másod perceken múlik a beteg élete, és neked kell dönteni. Miskolcon dolgozom a megyei kórházban és a Semmelweis Egyetemen végeztem az általános orvostudományi karon majd sebész lettem. A nyelvtudás mindig előny bármit is fogsz dolgozni. Még ha csak külföldön egy gyerekre is vigyázol többet fogsz keresni mint itt egy orvos!!
2011. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Értem.Bár én nem a pénzért csinálnám ,de elszomorító ,hogy ennyire nem becsülnek titeket.Mennyi az átlag fizú nálatok?

Ez a rendszer később sem fog megváltozni?

2011. júl. 13. 20:25
 18/18 anonim ***** válasza:
hát ha nem változik az orvosok elhagyják az országot, ahogy hallani a tv-ben is. 120-140 ezer között mozog a rendes fizetés.
2011. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!