Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történhet olyan, hogy egy...

Történhet olyan, hogy egy alapképzésben a nappali tagozatban államilag finaszírozott szakot nem indítanak?

Figyelt kérdés
Ha lehet ilyet csinálni, miért történhet meg, hogy aki ott akar tanulni mindenkinek ki kell fizetnie azt a 400.000-ret? köszi
2011. júl. 11. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:

hűűűűűű a kérdést itt nem igazán értjük?

azért fordulhat elő hogy tandíjat kell fizetni, mert nem államilag finanszírozott ez mindig is így volt

nem minden szakot finanszíroz az állam ezért fizettetnek be 400.000FT-ot

2011. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam. Konkrétan ez egy megtörtént eset, vagy csak filozofálsz?
2011. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Történhet.
2011. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor bitos nem indítanak el egy szakot, ha senki nem jelentkezik. DE lehet, hogy van egy minimum is,hogy hány jelentkező kell.

Bár szerintem mindenki először államilag finanszírozottra jelentkezik, aztán fizetősre. Tehát szerintem az kizárt, hogy senki nem jelentkezik az államilag finanszírozottra, de a fizetősön mégis ott vannak a tagok.

De lehet, hogy Orbán Viktornak és az új oktatásügyet kifundálóknak kellene feltenned a krdést, ha ez valós ügy.

2011. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez akkor van, ha nincs elég jelentkező. de akkor fizetősön se indul. van egy szak, amit én már harmadik éve jelölgetek, mert eddig sose lett meg a min 10 fő, hogy nappalin is induljon.
2011. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tisztázáskép; lehetséges, hogy adott szakot CSAK fizetősen hírdetnek meg ott az egyetemen. A kérdező által említett esetbe ez is belefér.
2011. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ! a kérdést az az infromáció vetette fel ami itt olvasható: [link]

itt a kameraman alapképzés nappali tagozaton ÁLLAMILAG FINANSZÍROZOTTtan nem indult, de költségtérítéses igen. ezt nem értem. köszönöm.

2011. júl. 12. 12:41
 8/10 A kérdező kommentje:

11. Mennyi volt az előző évi ponthatár?


kommunikáció és médiatudomány ANA 425

kommunikáció és médiatudomány ANK 200

kommunikáció és médiatudomány ALK 200

nemzetközi gazdálkodás ANA 398

nemzetközi gazdálkodás ANK 200


turizmus-vendéglátás ANA 409

turizmus-vendéglátás ANK 200

turizmus-vendéglátás ALK 200

fotográfia ANA 429

fotográfia ANK 200

kameraman ANA n.i.

kameraman ANK 200



ANA: alapképzés nappali tagozat államilag finaszírozott

ANK: alapképzés nappali tagozat költségtérítéses

ALK: alapképzés levelező tagozat költségtérítéses

n.i.: a kézpés nem indult el


(csak egy részét másoltam)

2011. júl. 12. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok biztosat, de valószínűleg utólag úgy döntöttek az oktatási hivatalnál, hogfy nem finanszírozzák. Kizárt, hogfy túl kevés lenne a jelentkező, hiszen utánanéztem, tavaly hétszeres túljelentkezés volt (csak azokat számítva, akik első helyen jelölték meg).
2011. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg érdekes, lehet, a sulinál kellene érdeklődnöd.
2011. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!