Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvételt nyertem nappali...

Ha felvételt nyertem nappali képzésű főiskolára, de csak a tanulói jogviszony kellene, ha nem járok be meddig húzhatom? Illetve milyen mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi mellékhatása nincs, én vállalkozó vagyok, csak azért kell a nappali tagozat, hogy ne kelljen adóznom, csak a kivét után! Felveszem a tárgyakat, nem teljesítem őket, de mivel 4 félév alatt kell teljesíteni 30 kreditet, ez nem teljesült nekem, mivel ugye nem járok be, ezért most megszüntettem a jogviszonyom és a vállalkozásom is egy időre, és szeptembertől ismét felvesznek újabb két évre. addig csinálom amíg le nem telik a támogatott 12 félév. +legalább olcsóbban utazom.
2011. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem, akkor 2 évig folyamatosan van jogviszony és utána nyáron megszűnik és szeptembertől újra. Hallottam olyat is hogy átraknak költségtérítésesre és visszamenőleg is fizetni kell vagy hogy megszüntetik a jogviszonyt, de akkor ilyen nem fordulhat elő igaz?
2011. júl. 12. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen 2 félév után, ha nem jön össze 30 kredit átraknak költségtérítésesre, ha 15 sem, akkor kirúgnak... Mivel te egyáltalán nem akarsz bejárni suliba nyilván lazán kirúgnának... Egyébként megvan a véleményem ezekről a dolgokról, de mivel nem ez volt a kérdés, most inkább nem szítanám a feszültséget! Pont azért van baromi nagy gond ebben az országban, mert ilyeneket probléma nélkül megtehet az ember.

A szabályok amúgy iskolánként változóak, de lehetetlennek tartom, hogy 4 félévet lehúzz 0 kredittel bármelyik no name főiskolán is államin!!

2011. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:29


„Egyébként megvan a véleményem ezekről a dolgokról, de mivel nem ez volt a kérdés, most inkább nem szítanám a feszültséget!„


Ezzel teljes mértékben egyetértek!!!

2011. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként megvan a véleményem ezekről a dolgokról, de mivel nem ez volt a kérdés, most inkább nem szítanám a feszültséget!"


Mivel olyan mértékben nagyok az adó és járulékköltségek, ezért kell ilyen eszközökhöz folyamodni! Ha normális mértékű adóterhek lennének akkor eszem ágába sem jutna ilyesmi. De amíg ennyi az adó és járulék, addig minden egyes kiskaput ki fogok használni! Az ország adórendszerét hibáztasd ne a vállalkozót, aki munkát ad az embereknek. Becsületességből nem lehet megélni és családot tisztességgel eltartani!

2011. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

DIREKT nem kezdtem vitába, illetve direkt nem fejtettem ki a véleményemet bővebben, így ezzel konkrétabban nem is áll szándékomban foglalkozni!

Egy biztos... nem véletlenül tart ott ez az ország ahol tart és hülyeség lenne ezért csak egy embert hibáztatni ott fönt, mert amíg vannak kiskapuk (márpedig azok mindig is lesznek, ha kevesebb is) és amíg vannak olyanok akik mindenben csak ezt keresik, addig egy fikarcnyit sem lesz jobb a helyzet! Ennyit a vélemény nyilvánításomról!

2011. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
két félév után áttesznek fizetősre. így legjobb esetben egy évig csinálhatod ezt.
2011. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: 07-12 15:21


Ja, csak én hülye barom alkalmazott megfizetem az adót, mert a vállalkozó az tud játszani vele meg nem. Az én adómból az ő fiktív hallgatói jogviszonya után kifizethetem a fejpénzt, meg kifizethetem a költségtérítést, mert én levelezőn tényleg tanulok.

Az ilyen vállalkozó belekényszerít abba, hogy én fizessem ki az ő adócsalását, az ilyet le kellene csukni.

2011. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!