Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha itt Magyarországon fogtechn...

Ha itt Magyarországon fogtechnikusnak tanulok majd, azzal jól kereshetek pl Londonban, Németországban is?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem és ez a tervem. Mit gondoltok róla? A fogtechnikusi ha jól tudom 3 éves OKJ-s képzés. Addig tökéletesíthetem az angolt. Szerintetek?
2011. júl. 12. 21:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%
Na így megy tönkre az ország, minden orvos megy ki külföldre...
2011. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Francba, eltörött az üveggömböm.
2011. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A fogtechnikus nem orvos. És igen kimegyek és leszarom az országot. Amíg balfszok irányítják és szerencsétlen szüleimtől, meg sok más embertől lenyúlják a pénzt, addig igen ezen az állásponton leszek... Kimegyek ebből az országból, ahol a szegény szegényedik, a gazdag gazdagodik Ennyi. Am meg értékelhető válaszokat kérek.
2011. júl. 12. 21:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem igen,jól kereshetsz vele külföldön,ha jól beszéled a nyelvet,semmi akadálya!

Első válaszolónak: fogtechnikus nem orvos,amúgy :)

2011. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
A lényeget gondolom érted... Amúgy tényleg jobban kereshetsz.
2011. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Hajrá, menj ki, szard le az országodat. Csak nyugodtan. Versenyezz majd Angliában a lengyelekkel, és a többi országbeli bevándorlóval. :)

A külföldieket olyan szinten lenézik, amit te el sem tudsz képzelni. Gyakorlatilag soha nem fogod sokra, sőt inkább semmire sem fogod vinni, mert előre menni te nem fogsz, pláne egy szar magyar... Kicsit tájékozódni kellene, mielőtt kimegy az ember. :) Nincs ilyen tejjel mézzel folyó Kánaán, ahogy azt sokan hiszik.

2011. júl. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Elég szánalmas vagy. Leszólod az országot, de azért elvárod, hogy a többmilliós tandíjadat ne a szüleid, hanem Magyarország fizesse ki.
2011. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Uff uff uf....

Én vagyok a tájékozatlan? Több milliós tandíj??? ÁÁÁÁáááááÁÁ ez fájt úgyanis a fogtechnikusinak(az általam megnézett iskolában) 550ezer forint a tandíja, amit nekem kell kifizetnem 18 hónap tanulásért. Kicsit mellétrafáltál a "több milliós tandíjjal".

Nem szólom le az országom, csak a "irányítását", semmi bajom a magyarokkal, h lenne hisz én is az vagyok, sőt semmi bajom az ország terültével se, ha vki felakarná hozni ezt a nevetséges indokot is xD

Egyszerűen sz0r ország sajnálom, nincs kedvem itt megrohadni, nézni a híradót, amiben napi30 percen keresztül mondják, h milyen sz0r a világ, az ország.

És tudom, h kint nem Kánaán van, elég sok ismerősöm van kint, akik szeretnek ott élni. De szeretnék minél több helyről tájékozódni, ezért írtam ide is.

Szval a "tájékozos" hozzászóló s befürdött a dumájával.

De a legjobb mégiscsak a több milliós tandíj, meg, h kimennek az orvosok. Szánalom...

2011. júl. 13. 11:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint fogtechnikus itthon is szépen kereshet, ha jó helyre megy
2011. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kicsikyra válasza:
65%

Na akkor a sok okos válaszadónak akiknek valószínű semmi köze sincs a szakmához, mert ha lenne akkor tudná, hogy a fogtechnikus még véletlenül sem fogorvos hanem csak a fogorvos által vett lenyomat gipsz mestermintájára dolgozik, szájba abszolút nem nyúlhat nagyon maximum fogsor javításnál, de akkor is inkább a fogsorhoz!

Ez az egyik része!

Másik része, milyen miliós tandíj amit az állam fizet????

Az első szakma tudtommal ingyenes, na de a gyakszi helyet itt fizetni kell méghozzá évente 250.000 Ft, azaz 3 év alatt kemény kb. 750.000 Ft (laborja válogatja, hol több, hol kevesebb)amit a kutya nem fizet ki helyettünk hanem a szüleinknek kell! Akinek második szakmája még rosszabbul jár mert még ehhez pluszba jön a tandíj ami szintén olyan 550.000 Ft!

Angliai tanulói rendszerben a gyakszi helyért hanem még a tanuló kap rendes fizetést!

A harmadik része pedig az, hogy igen "jól keres" az ember otthon (már ahol!) csak azt senki nem tudja, hogy mennyi munka és idő megy el vele (reggeltől, éjjelekig-hajnalokig dolgozni) és mikor nem tudja délután, hogy még mikor megy haza!

Igazad van, hogy nem akarsz Mo.-on maradni én is kijöttem Angliába!

Hozzáteszem dolgoztam otthon is, de csak azt vettem észre, hogy az életszínvonalam rohamosan csúszik lefelé és nem, hogy jobb lett volna az idő elteltével hanem csak szarabb lett!

Ide kint van rendes munkaidőm és normális korrekt fizetésem. Na meg nem elfelejtendő: ebéd idő is létezik idekint ;)

Nekem a párom is fogtechnikus és ugyan ilyen jó helye van neki is!

Ketten mikor kijöttünk 1 hónap alatt berendeztünk egy albit úgy, hogy kifizettük a deposit-ot (kaukció) és még egy hónapot plusz council tax-ot (papírmunka).

Itthon ezt nem tudtam megtenni csak segítséggel és nagy kínlódással!

Dolgozni persze itt is kell és nincs kolbászból a kerítés sem, de legalább van miért és lehetnek az embernek tervei-álmai amiket később meg is tud valósítani!

Zárásul annyit, hogy aki nem ért hozzá, miért kontárkodik bele mások szakmájába??? Én se mondom meg pl.: a könyvelőnek, hogy pontosan hogy készítse el az adóbevallásom! És miért? Mert nem értek hozzá!

Lehetne még sok mindent sorolni....

Szóval hol is jobb lenni?

Kedves kérdező remélem megtalálod számításod és sok sikert kívánok!

2014. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!