Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsészettudományi karon...

Bölcsészettudományi karon mennyit kell tanulni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy bölcsészettudományi karon mennyit kell tanulni napról-napra vagy vizsgákra készülni?
2011. júl. 13. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sokat kell olvasni, folyamatosan évközben. különben vizsgaidőszakra felhalmozódik a szakirodalom

de persze meg kell tanulni szelektálni, annyi forrásanyagot adnak fel, h elvben sem lehet mindet elolvasni, ezt az oktatók is mindig megmondják

szóval én azt ajánlanám, hogy minden nap olvass, de így se fogsz tudni elolvasni mindent. fel kell osztani az évfolyamtársakkal az anyagot, és egymásnak beszámolni, hogy melyik könyvben mit olvastatok

2011. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szakfüggő. Valahol rohadt sokat, máshol elég gyenge az elvárás. Szintén változó, hogy inkább évközben, vagy inkább vizsgákon magasabb kell többet tanulni.
2011. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és történelem szakon kb mennyit és hogyan lehet tanulni?

Mikor van tanulásra lehetőség és idő koliban?

2011. júl. 13. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A történelem szak kemény vérpisálás 3+2 éven át.
2011. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

/az 1. kommentelő vagyok, és töris voltam - csak 1 félévig, de abbahagytam/


készülj fel teljes életmód váltásra (kivéve, ha eddig könyvmoly voltál, mert akkor nem kell :))

szerintem már most iratkozz be 3 könyvtárba legalább, de lehet, hogy az is kevés lesz. és majd ha megkapod a szakirodalmat, vegyél ki azonnal mindent amit tudsz, mert erősen valószínű, hogy anyaghiány lesz, és meg kell küzdeni érte, hogy be tudd szerezni legalább a legszükségesebb könyveket


írnod kell majd minimum 4 vagy 5 szakdogát a félévben, azokra kezdj el időben anyagot gyűjteni, készülni, +kiselőadások tartása, szerintem foglald majd le mindenből a legelső időpontok egyikét, mert akkor még nincs mihez viszonyítani az alakításokat, és így esetleg kevésbé felkészülten is jó jegyet kapsz majd (meg persze hamar túl leszel rajta, és koncentrálhatsz már a vizsgákra)


a latin az jó szívás lesz, arra készülj fel..


lesz 1-2 húzósabb évszámdoga, meg majd tudni kell vizsgára rohadt sok fogalmat, uralkodási + csataévszámot, ja és vaktérképet, az is elég durva lesz


de egyébként teljesen szabad időbeosztással fogsz rendelkezni, de ha sikeresen akarsz majd vizsgázni, ezt az időt sajnos mind olvasásra kell fordítani


és az előadásokra szerintem majd mindre járj be, anélkül sokkal nehezebb

2011. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Húú,úgy látom gyűlnek a törisek,én is közéjük tartozom:)

Én Pécsre járok,ez volt a második évem,így erről tudok nyilatkozni.Most hazudnék ha azt mondanám,hogy én minden nap az óráim után hazamegyek,és leülök tanulni,mert nem így van,de alapjáraton valóban sokat kell olvasni,és nagyon rosszul jár az,aki tényleg csak a vizsgaidőszakban kapcsol. Persze célszerű egymás között felosztani a szakirodalmakat,mert minden könyv úgysem fog eljutni hozzád(tapasztalat) és se időd se energiád nem lenne az összeset elolvasni. De egyébként meg kitapasztaljátok, hogy melyik oktató kéri jobban számon a szakirodalmat,hol elég az órai jegyzet(felsőbbévesek tapasztalatai sokat segítenek) aztán aserint kell beosztani az idődet. Az is igaz,hogy célszerű időban elkezdeni a beadandókat megírni,kiselőadásokra felkészülni,mert akkor a végén nem fog összesűrűsödni minden. Pécs törijéről annyit,hogy szerintem nem könnyű,azért követelnek elég rendesen(mondjuk az ókor nem gáz még) de a középkor,újkor erős..és hát sokszor kell a szerencse is a vizsgákon,nem mindegy kinél vizsgázol pl..de ez mindenhol így van gondolom.Az pedig változó ki mennyit készül a vizsgákra,zh-ra. Van olyan aki ha nem is mindennap,de azért rendszeresen tanul minde tárgyra,vannak akik hajráznak egy nagyot a vizsgaidőszakban. nekem például az vált be,hogy már az elején általában nekiállok valamelyik beadandómnak,referátumomnak,azokat csinálgatom,így tuti nem kell kapkodnom a végén,van hogy egy hétig nem foglalkozom vele,de van hogy leülök reggel és azt írom egész nap,éjszaka is akár..aztán emellett persze olvasgatok,majdnem minden nap valamit,ugye vannak aszemináriumok,ahova pl. el is várják sokan,hogy hétről hétre készüljmés képbe legyél,egyébként meg a félévközi zh-kra tanulok,de úgy igazából nekem is a végén kell hajráznom leginkább. Persze,ez attól is függ,hogy mi a cél..el lehet úgy végezni az egyetemet,hogy kettesekkel átcsúszol a vizsgákon,meg lehet tanulni keményen és akkor a 4-5-re hajtani. Én szerintem valahol a kettő között vagyok,mert azt nem tudnám megcsinálni,hogy semmi mással ne foglalkozzak csak a tanulással,mert én azért megyek ide-oda a barátokkal,ismerősökkel,szóval nem ülök non-stop a könyv felett minden egyes nap,viszont zh előtt mondjuk ha kell 2 napig nem alszom,mert sajnos rá vagyok utalva az ösztöndíjra,szóval az anyagiak miatt nem engedhetem meg azt hogy 2 legyen minden tárgyam,mert nem tudnék miből élni,persze nemcsak emiatt hajtok a jobb jegyre,de ez nagyban közrejátszik, cde mondom azért lehet mellette társasági életet is élni,szóval én sem szakadok meg a "nagy tanulásban":):) 20/L

2011. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket nagyban felvilágosítást adtak.


Még annyit ehhez hozzáfűznék,hogy voltak itt ezek a néha megjelenő évszámos dogák,vaktérkép stb. nekünk az utolsó évben a töritanár elég keményen kikérdezte a négy év alatt tanult évszámokat,fontosabb fogalmakat úgyhogy ez nem jelentene nagy gondot szerintem...


Én alapjáraton egy olyan személyiség vagyok, aki középiskolában tanult rendesen és a történelmet mindig elég jól elsajátítottam, nem volt olyan töri óra amire nem készültem volna, mivel szerettem/szeretem tanulni a törit.A határidőket mindig betartottam és készültem nagyjából minden tantárgyra és nem egyszer volt olyan, amikor több hétvégéket is csak tanulásra áldoztam reggeltől estig.


Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat. :D

2011. júl. 14. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!