Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtisztnek vagy építésznek...

Mentőtisztnek vagy építésznek tanuljak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem építész. Mert egy mérnöki munka nyugodt, és biztos (magas) jövedelmet nyújt. Ha meg emellett szereted amit csinálsz, az még jobb. Mentőstisztként viszont csúnya balesetekhez kell kijárni, olyan megrázó dolgokat látni, amit más nem tud elviselni. Mindezt alacsony fizetésért, és alacsony társadalmi megbecsülés mellett.
2011. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kovács János Balázs válasza:

Hát a mentőtiszt keveset keres viszont szép szakma.

Az jó építész betegre keresi magát.

Ha sok pénzt akarsz keresni akkor építész, ha tenni akarsz az emberekért akkor mentőtiszt.

Beállítottság kérdése. Szerintem mentőtiszt. De szerintem mentőtiszt.

2011. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én építész szeretnék lenni, ezért ezt mondom, nagy felelősséggel jár az is. A mentőtiszt pedig tényleg nagyon keveset keres. Kemény munka és nem is fizetik meg.


A keményet nem úgy értem, hogy egyedül kell pakolnod fél mázsás zsákokat...

2011. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Építésznek véletlenül se menj, az csak kívülről látszik olyan szépnek és jónak. Én annak mentem, de már rohadtul megbántam.

Az egyetem előtt én is csak családi házak és nyaralók engedélyezési terveit láttam, és azt mondtam, hogy ez nem egy nagy was ist das. Aztán az egyetemen jöttek a kiviteli tervek, csomópontok, statikai és energetikai számítások, gépészet, költségbecslés, ésatöbbi, amiről addig fogalmam nem volt.

Ez mondjuk a kisebbik baj lenne, ha utána el tudnál helyezkedni. De az építőipar annyira padlón van, hogy hihetetlen.

A rendszerváltás előtt évente átlag 60.000 lakás épült, volt olyan év, hogy 100ezer, aztán az utóbbi 20 évben ez szépen lement 10.000-re. Mindezt úgy, hogy csak a BME-n évente 270 építész végez. Ha már a BME-nél tartunk: tudtad hogy az építészkart átlagosan a hallgatók 3-5%-a végzi el 5 év alatt és az átlag az 7 év?

Remélem sikerült lebeszélnem téged. Ha nem, akkor magadra vess.

Mondjuk szerintem a mentőtiszt sem jobb, de hogy a túróba nem tudsz valami normális szakmát választani? Ha már mérnök, akkor villamos, gépész vagy infó, ezek is rohadt nehezek, de legalább van rájuk kereslet.

2011. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Utolsó: Nem csak magyarországon dolgozhat.
2011. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sajtee:

Építészként de. Mivel a magyar kamara sem fogad el külföldi építész diplomát, ezért külföldön sem nagyon fogadják el a magyart. Újabb érv az építész pálya ellen:)

Na jó, lehet honosítani, pl vizsgázni kell szaknyelvből, meg ilyenek, de jóval macerásabb mint más szakmáknál.

2011. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen-igen, ezt hallottam, olvastam, de végül is megoldható :) Az lesz, ami akar. Ha megbánja, hát megbánja, ha nem, nem. Én is építészetben gondolkodok.
2011. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mentőtiszti nem igazi kihívás neked, ha egy kicsit is reális a építészszakma kitanulása számodra.


Én ezt javaslom:


Felnőtt anaeszteziológiai és intenzív szakápoló - OKJ és egy észak- vagy nyugat-európai nyelv


És vagy változik a helyzet itthon, vagy nyelvtudással betegre keresed magad nyugaton. Ez két Jól fizetett hiányszakma nyugaton, és egyben elvégezheted. És mentőzni is lehet vele általában.

2011. júl. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!