Melyik orvosi egyetem a legjobb? Mennyi most a ponthatár? Mért választottátok az orvosi pályát? Hogyan készüljek rá?

Figyelt kérdés
leendő 11.-es biosz, kémia faktos tanuló
2011. júl. 17. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy melyik a legjobb arról megoszlanak a vélemények, számomra a PTE , mert ide járok :) a mostani ponthatár csak csütörtökön derül ki, de olyan 420 körül szokott lenni vidéken, SOTE-n 430 felett. Azért választottam ezt a pályát, mert van benne kihívás, találok vele munkát, és még élvezném is :) Én kémiára a Villányi féle Kémia a kétszintű érettségire c. könyvből, bioszból pedig a Mozaikos könyvekből készültem.
2011. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ:) hogy hoztad össze a magas pontszámot?:)
2011. júl. 17. 20:06
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Mindegyik jó, mindegyik egyaránt magasszintű képzést nyújt:) Én a SOTE-ra járok, azért szeretem, mert régi, nagyon sok hagyománnyal, és fantasztikus társasággal. Nem tudom, miért választottam, ez jött. Neked azt hiszem, már 2 emelt fog kelleni, kémiához a villányi, bioszhoz a mozaikos könyvek+plusz van egy ilyen 3részes sorozat, egyikben feladatok vannak, másikban esszék, harmadikban meg asszem szóbeli tételek. Csinálj nyelvvizsgát, ennyi elég kell, hogy legyen:) meg ugye az az emelt érettségi legyen jó:)
2011. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
akkor is elég, ha pl a matek 4-es lesz?:P
2011. júl. 17. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a 2 felvételi tárgy 90% körül van, egy matek négyes nem nagyon zavarhat be:)
2011. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
első vagyok. Nekem szerencsém volt, mert nagyon jó tanáraim voltak meg ami azt illeti épp volt pénzem külön kémia tanárra, így a kémiát és egy idegen nyelvet előre letudtam októberben. Évvégére már csak 4 tantárgy volt vissza. Angolból és németből volt 1-1 középfokúm így azzal meg az emelttel meg lett a 80 pluszpontom :)
2011. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 11.-es leszek ősszel, szintén orvosira készülök.

Az egyetemekről én azt hallottam, hogy mindegyik igen színvonalas, és gyakorlatilag mindegy, melyiket választod, én a SOTE-ra készülök, mivel bp.-i vagyok, nekem így a legegyszerűbb.

Szerintem könyveket egyelőre ne vegyél, fakton biztos megmondják majd, milyen kell (nekünk egy rakás lesz), ha meg nem, ráérsz utána megvenni, ne vedd meg feleslegesen.

Nem tudom, milyen szintű nálatok a fakt, attól függ, hogy mellette mennyit kell készülnöd.

Nekünk már 2 emelt érettségi kell, szóval koncentrálj rá a biosz-kémiára, de a többit se hanyagold el, mivel a duplázás (hogy csak a 2 érettségi számít) nagyon kockázatos, nem érdemes arra alapozni, legyen szükségmegoldás.

Sok szerencsét. ;)

2011. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Első vagyok, bocsi annyit kihagytam, hogy amit az előző válaszoló mondott, igaz, ne vásárolj könyveket, ugyanis minden benn van a könyvtárban :) vagyis majdnem minden, amire szükséged van az tuti benn lesz, én is sokat kölcsönöztem onnan.
2011. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

13:04: Milyen könyvek kellenek nálatok fakton?:)


Köszi szépen a válaszokat!:)

2011. júl. 20. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!