Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek két alapképzés ér...

Szerintetek két alapképzés ér többet ugyanazon a tudományterületen, mint egy alap és egy ráépülő mesterképzés?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdem a GM szakot levelezőn. Idén jelentkeztem nemzetközi gazdálkodásra és pénzügy-számvitelre is (valószínűleg az utóbbira elég lesz a pontom). Így párhuzamosan tudnám végezni a két közgazdász alapképzést, de az államis féléveim száma már nem lenne elég mesterre (így is túlcsúszik 1-gyel).

Szerintetek kezdjem el párhuzamosan a sulit, ha felvesznek, vagy dolgozzak, míg össze nem jön a levelezős GM és utána menjek mesterre (4 félévből 3 fizetős)?

Melyik ér többet? 2 Bsc vagy pedig egy Bsc + Msc?

Azt is vegyétek figyelembe légyszi, hogy még 2,5 éven át érettségivel kell levelező tagozatosként dolgoznom (valamit)...


Ti mit tennétek?


2011. júl. 19. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Corvinus?Nem gáz levelezőn, sztm hagyd a két alapszakot és a masterre koncentrálj utána.

Mivel van pénzügyi affinitásod ezért addig el tudsz helyezkedni egy bsc-ben avgy ssc-ben, nem is rossz fizetésért persze ha van nyelvismereted.

2011. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen egy Bsc + Msc kombináció ér többet.
2011. júl. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztem is mindenképp Bsc+Msc.

Az Msc-t csinálhatod levelezőn, a Bsc-vel meg el tudsz helyezkedni közben. Én is így fogom csinálni :) Többet ér ha 1 szakterületre specializálódsz a mesterszakoddal, minth 2 alapdiplomád legyen.

2011. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

BGF egyébként. Még azt is számításba vennétek, hogy Msc-t később (10 év múlva) és el lehet végezni, részben államin, Bsc-t pedig már soha többé párhuzamosan?

Nem azt mondom, hogy tuti soha nem megyek Msc-re, de jelenleg TI inkább elmennétek "tesco pénztárba", mint tanulnátok?

2011. júl. 20. 02:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Figyelj te döntöd el h neked mi a legjobb, mi csak arra válaszoltunk, h melyik párosítás a jobb.

De miért akarsz mindenáron 2 Bsc-t? Nem tudod eldönteni h melyik irány tetszik jobban?


Én személy szerint igen, inkább dolgoznék Tesco pénztárban még,minthogy megszerezzek 2 Bsc diplomát, amiket a munkáltatók nem is tartanak olyan sokra, mint az Msc-t.

2011. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én inkább 2 Msc-t csinálnék egy Bsc után (ha párhuzamosan csinálod, nem kell fizetned, vagy csak 2 félévet a második masteren), GM-mel egyébként is sok mesterszakra lehet menni.

Mivel ezek az alapszakok nem sokban különböznek, nem nagy előny, ha kettőt is elvégzel. Ellenben a mesterképzés, pláne kettő - na az igen. Ahelyett, hogy második Bsc-t csinálsz, sokkal többet érne a szakmai tapasztalat szerzése, hogy dolgozol valahol, akár fizetés nélkül gyakornokként.

2011. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak a Bsc-m elég fos suliban van (ÁVF), máshová pedig nem tudok ALÁ szakra menni. A pénzügy számvitellel szerintem többre mennék.

És a válasz: igen, még nem tudom, mit kezdjek magammal, így a mesterszakot sem, hogy ott egyáltalán mire mennék. Az ilyen "vezetés-szervezés" sem eléggé specifikus nekem...

Mindegy, holnap kiderül, hogy felvesznek-e oda, ahol még össze tudok szedni egy nyelvvizsgát, vagy nem. Aztán könnyebb lesz gondolkodni, hogy már tudom, melyik szakról van szó.

A fizetetlen gyakornok: hasznos, meg minden, de vagy sulizok, vagy pénzt keresek, de hogy se sulim ne legyen a végén, se pénzem, az nagyon nem jó. Önmagában sztem a munkatapasztalat nem ér annyit, mint egy suli.

Amúgy nyilván kitűnik, hogy anyagilag is kérdéses a dolog, mivel, ha tudnám, végezném a 2 alapszakot + annyi mestert ktg-esen, míg meg nem döglök. De nem úgy állok.

Köszönök minden további választ is.

2011. júl. 21. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!