Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 2015-16-tól kötelező lesz a nyelvvizsga a felvételihez?

Figyelt kérdés
Nagyon, nagyon ritkán van olyan amiben egyetértek a kormánnyal, de ez még nem is hülyeség. A diákok harmada azért nem kap diplomát mert nincs meg hozzá a nyelvvizsgája, azon kívül az egyetemeken sokszor nincs is nyelvoktatás.
2011. júl. 22. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez jogos gondolat! Nagyon sokan nem tudnak nyelveket! Igenis, aki egyetemre akar menni, annak legyen is nyelvvizsgája! (Bár inkább nyelvTUDÁSA legyen mint nyelvVIZSGÁJA!) Sokan akiknek van vizsgájuk, nem is tudják a nyelvet, csak sokat magoltak.
2011. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez szerintem is jó gondolat, és még teljesíthető is. Sokan azzal érvelnek, hogy azért nincs nyelvvizsgájuk, mert nincs rá keret. Én emelt érettségiből szereztem ingyen nyelvvizsgát, tehát teljesíthető. Annyi, hogy a rendelet mellé biztosítsanak normális nyelvtanárokat, mert bizony abból hiány van...
2011. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát, nálam se sokszor volt olyan, hogy egyetértettem volna, de ez tényleg nem egy hülyeség. 12 év alatt illene egy nyelvet annyira megtanulni, hogy az embernek legyen belőle nyelvvizsgája.

Itt csak egy kifogást tudnék emelni, nem tudom, ezt hogy tervezik, de azért a nyelvvizsga pénzbe kerül (nem a felkészülés, ezt elvileg az iskolában meg lehet ugye tanulni annyira), és nem mindenki engedheti meg magának. Oké, ennyi idő alatt csak ki lehet spórolni, de azért tényleg vannak nagyon szegények is.

2011. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát persze,h jó ötlet!! Csak elöbb a kormány reformálja át a nyelvtanulást!!! Mert nálunk a nyelvtanárok is totál kivannak bukva,h ennyi óraszámmal és a feleslegesen kötelezővé tett két idegennyelv oktatásával nincs rá lehetőség,h külön tanár nélkül nyelvizsgázz (vayg nagyon ritka).
2011. júl. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Helyes!

Bár amilyen ma a nyelvvizsgáztatás szinvonala nem hiszem, hogy nagyon megfogja szűrni a jelentkezőket.

2011. júl. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Oké, de előbb kezdjenek vmit a nyelvoktatással. Két középfokúm volt, mikor egyetemre mentem, de ha nem lett volna pénzünk különtanárt fizetni, lehet, hogy egy sem lett volna meg. Persze lehet mondani, hogy meg lehet tanulni magunktól is, de nyelvet nagyon nehéz....

Szóval akkor lesz jogos az elvárás, ha olyan lesz az oktatás minősége.

2011. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

NAGYON NAGY BAROMSÁG!


Nekem személyszerint van nyelvvizsgám, 14 évesen is volt, de nem mindenkinek adatik meg, hogy megtanuljon akár csak középszinten is egy nyelvet.


Saját tapasztalatból tudom milyen szarul tanítják egyes tanárok a nyelveket, ahol én vagyok suliban az osztályomnak a tanára szó szerint SEMMIT nem tanít, úgy kell elképzelni, hogy a HALADÓ angolos csoportnak kilencedikbe elkezdte onnan tanítani az angolt, hogy 'good morning' amire amúgy tényleg szükség volt mert általánosba se tanították meg a csoport egyik felének normálisan az alapokat.. még most SEM tartanak ott angolból, hogy jövőre érettségikor normálisan megtudják írni azt a rohadt középszintűt, a nyelvvizsgát meg főleg nem.. ÉS most nem hülyegyerekekről beszélek hanem KITŰNŐ TANULÓKRÓL akik egy szót sem tudnak angolból mert olyan szar a tanár!! És nem mindenkinek van pénze magántanárhoz járni..


Az osztályom az egyik legjobb a suliban, a fele kb jeles vagy kitünő tanuló, nagyrészüknek nem lesz nyelvvizsgájuk mikor jelentkezünk egyetemre. NEM AZ Ő HIBÁJUK. Ha ezt a törvényt most vezették volna be, azok akiket mi 'zseninek' tartunk az osztályban nem vennék fel egyetemre mert nincs nyelvvizsgájuk.


Komolyan mondom, ilyen hülyeséget akkor se tudtak volna kitalálni ha akartak volna. Gondolkodni luxus? Minden hülyeséget bevezetnek anélkül, hogy belegondolnának mekkora szívás lesz ez egy csomó embernek.

2011. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Amennyiben s*ggbe rúgják a direkt buktató nyelviskolákat, és amennyiben nem olyan tanárok leszenek általános- és középiskolában, akiknél még egy indiai földműves paraszt, vagy egy elefántcsontparti afrikai terrorista is jobban beszél pl. angolul/franciául (meg olyanok, akiket oroszból képeztek át gyorstalpalóval), akkor a javaslat helytálló lesz.
2011. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Ez ésszerű lépés volt, ugyanis egy diáknak az önképzésre az általános és középiskolai időszakban, főleg nyáron van ideje, szóval ekkor érdemes tenni nyelvvizsgát. És nem igaz, hogy csak nyelviskolába járással vagy különtanárral lehet ezt megoldani! Legkésőbb gimiben, de tanítják úgy az angolt, hogy lehessen tenni egy nyelvvizsgát, vagy ha mégsem, akkor egy kis otthoni önszorgalommal, nekiüléssel és akaraterővel ez kivitelezhető. Akiben viszont nincs meg ez a képesség, sajnos nem is való egyetemre/főiskolára, tudniillik ott ugyanebbe fog belecsöppenni: magának kell majd tanulnia több könyvet is a vizsgaidőszakban (ha nem tanult folyamatosan), egyedül!

Aki azt mondja, hogy ez a pénzre megy ki, részben igaza van. De ha valakinek nincs pénze a nyelvvizsgára (ami legalább 15 ezer FT), akkor mehet diákmunkára, spórolhat rá...de ennyit megér egy diploma. És legyen is értéke a diplomának: ne kapjon senki diplomát megfelelő nyelvtudás nélkül, hiszen elvileg aki diplomás, okos ember (elvileg!), aki legalább papíron tudja ezt bizonyítani!

Nekem ez a véleményem.

2011. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Más az elmélet és más a valóság. Ez áll a diploma és nyelvtudás kérdéskörére is. Mondom, az ötlet nem rossz, de ennek a megvalósulásához nem csak az egyik félre nézve kell "követelni", mert a megvalósuláshoz vezető út sz*r alapokon nyugszik (és, mert különben megint az lesz, mint ami a századelőn volt: a tehetős családok gyerekei majd bejutnak egyetemre/főiskolára, a nem tehetőseké nem).


Nálunk az idegennyelv tanítás eléggé szájbalökött módon folyik. Az iskolákban a tanárok sz*rnak rá az egészre (ahol nem, ott eredmények is vannak), monoton módon, érdektlenül eldarálják az anyagot, meg se próbálják valóságszerűen csinálni a dolgot, a diákok motiválatlanok.

A nyelviskolák szándékosan kaszálnak el, beszedve így egy embertől akár 2x-3x is a vizsgadíjat.


Anekdota: múltkor a Boschban volt dolgom Miskolcon. Volt "szerencsém" hallani magyar és v.milyen ázsiai országból jött mérnököket beszélgetni angolul. Az ázsiaiak magasan lekörözték a magyarokat (annak ellenére is, hogy erős akcentussal beszéltek, zötyögősen), a mieink minden második szava "öööö" volt, a mondataikban kemény hibákkal. Holott alap, hogy minimum egy külföldi nyelven beszéljen normálisan az illető.

2011. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!