Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most leszek 8. osztályos,...

Most leszek 8. osztályos, előttem a pályaválasztás! Nem tudom hova menjek! Valakinek nincs valami ötlete? Vagy valami jó iskolát, ha tudtok ajánljatok légyszíves 17. ker környékén, vagy Keleti környékén?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, színészeten, de sajnos oda kevésnek találom magam!

Fodrászaton is, de 8-ból már lehet menni fodrász suliba? van olyan???

Gondolkoztam média szakon is ...

És Vendéglátóin is... :)


Valakinek valami ötlet, hogy melyikkel érnék valamit! Vagy ezen kívül még további ötleteket várok!


2011. júl. 23. 00:20
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi az átlagod? milyen idegennyelv(ek)et beszélsz?
2011. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

3,6 AZ ÁTLAGOM :)

De 8. első félévben igyekszem jobbat produkálni...

Angol :)

2011. júl. 23. 00:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgyakból vagy jó és érted is és melyekből nem?
2011. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Magyarból jó vagyok.

Biológiából jó vagyok.

Testnevelésből jó vagyok.

Ének-zenéből jó vagyok.

Etikából jó vagyok.

Informatikából jó vagyok.

Rajzból úgy ahogy...a kötelező anyagot nagyon tudom, de mást nem!


Azonban a legfontosabb tárgyakból vagyok rossz :(

Matek

Fizika

Kémia

Földrajz

Ezekből vagyok rossz.

2011. júl. 23. 09:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Menj gimibe ha nem tudod eldönteni mi akarsz lenni. Bár gimihez nem hiszem, h elég a 3,6. Nekünk 4,5 kellett minimum. Próbálj olyat keresni ahová felvesznek biztosan, ez az alap, utána meg próbálkozz olyannal, ahová nem biztos. De olyat mindenképp írj be, ahová tuti felvesznek, mert ha nem, akkor mehetsz alapítványiba... nem akarom mondani kik járnak olyanba. Esély stb. Szerintem ne menj ilyen fodrász stb dolgokra, mellette okj-n lerakod később. Menj inkább szakközépiskolába, olyanba, ami érdekel, talán vendéglátói. (oda felvesznek 3-as átlagúakat is.) A vendéglátóit nem ellenzem, mert továbbtanulás szempontjából jól jöhet, de a fodrász sminkes stb nem. Jól gondold meg.

A média szakot meg ilyesmit vagy felejtsd el, vagy nagyon tanuljál, mert oda kell pont a felsőoktatásban ! És hogy akarsz megélni belőle? vagy megélsz vagy nem. Nem kockáztatnék ilyen szempontból.

2011. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

Akkor marad a vendéglátói :) vagy a gimi :)

2011. júl. 23. 13:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves 10:10-es!

"mehetsz alapítványiba... nem akarom mondani kik járnak olyanba" Ezt,h értetted? Mert én is egy alapítványi (nem kisebbségi)osztályban végeztem egy több,mint 200 éves gimnáziumban,ami az alapítása óta bent van/volt az ország első 15-25 gimijében. Volt,h az első 3-ban,de volt,amikor első volt... Az osztályomból (27fő) egyetlen egy ember nem ment tovább tanulni,20-an tettünk vmiből emeltszintűt és a " legrosszabb" emelt lett 70%-os. Az érettsigi átlagunk osztály szinten 4.4 lett,ami sztem nem rossz... 15 ember rendelkezik nyelvvizsgával és mind 27-en ECDL vizsgával. Szóval nem értem,h mi a baj az alapitványiakkal?? Vagy nem ugyanarról beszélünk??


Kedves kérdező!

Hát ebben az esetben,ami leginkább kellene neked az az idő,h kitalálhasd,h mit akarsz. Ezt pedig egy gimnázium tudná megadni. Ha az ének és rajz jól megy akkor javaslom neked a művészeti gimiket. Mert oda kisebb átlaggal is felvesznek. Ahova én jártam ott 4.5 alatt szóba sem áltak ez emberrel!:/ (kb.1000 diák jár oda és ebből kb.300 jött 4.7alatti átlaggal) Ugyanakkor az itt lévő művészeti gimiben felvették az embereket 3.9-től.

A jelenkezi tanácsát (h legyen egy biztos helyed) fogad meg az előttem szolótól,mert bölcs tanács! És az is igaz,amit a médiáról írt!!!

2011. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. :)

De akkor a vendéglátóival érnék valamit ?:)

2011. júl. 23. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:
ajánlanám a kereskedelmi, vendéglátóipari szakközépeket. mindenképp próbálkozz meg egy könnyebb gimivel is, mivel a gimiben kötelező a 2. nyelv, ami majd később, ha munkát keresel, egyáltalán nem árt... vannak szakközépek, ahol vagy emelt szinten megy az angol, vagy van akár 2.nyelvre is lehetőség. ilyen helyeket keresgélj.
2011. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!