ELTE-BTK olasz szak milyen?

Figyelt kérdés
Valószínűleg oda fogok pótfelvételizni.
2011. júl. 24. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szar, ezt bizton állíthatom. Pár éve volt egy kisebb botrány az olasz szakosoknál, hogy legalább a nyelvészeti tárgyaikat tanulják már olaszul. Egy ismerősöm portugál szakon van, de át akart jelentkezni olasz szakra, mert eredetileg oda akart menni, csak nem vették fel. Mikor ezt közölte az egyetemen, volt nagy felhördülés, hogy "hülye vagy, oda akarsz menni??? az egy szar".


Az olasz egy divatszak. Minden második bölcsészkislány oda akar menni, mert "olyan szép dallamos" nyelv. A színvonala is kb. ez. Meg amúgy is, az olasszal nem lehet sokra menni, telített a piac olasztanárokból, szóval csak lebeszélni tudlak róla. Ha már mindenáron nyelvszakra mennél, válassz valami kisebb nyelvet (pl. portugál), és tanulj meg mellette olaszul.

2011. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem akarok olasztanár lenni, inkább tolmács.

Hát én már a gimiben 4 évig tanultam olaszul, szeretem és jól megy, azért akarok oda menni...igen arra gondoltam, hogy valamilyen ritkább nyelvet felvennék hozzá minornak. A portugál jól hangzik de ahhoz nincs elég pontom.

Melyik nyelvszakot ajánlanád, amelyikkel lesz állásom? Nem ragaszkodom amúgy a nyelvszakhoz, de a humán dolgokon kívül nincs sok máshoz kompetenciám, jó a nyelvérzékem, de a gazdasági, műszaki stb. területek szóba se jöhetnek.

380 pontom van amúgy, hova jelentkezzek? :$


Köszi a válaszokat!!!

2011. júl. 24. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért jó tolmácsból nincs olyan sok. A lényeg, hogy ha bekerülsz arra is figyelj, hogy több lábon állj, mert csak olaszból nem feltétlen fogsz tudni megélni.
2011. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!