Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri 1.200. 000...

Szerintetek megéri 1.200. 000 forintért "megvenni" egy diplomát?

Figyelt kérdés

Idén csak felsőfokú szakképzésre vettek fel mert amelyik érettségi tantárgy számított volna azt nagyon elrontottam. Ha csinálnék egy nyelvvizsgát még úgy se lenne 400valamennyi pontom,főleg ha ez jövőre még emelkedik. Azon is gondolkoztam hogy újraérettségizem,de azt hiszem azért fizetni kell,na meg nem is biztos hogy jobban sikerülne mint idén.

Azt terveztem hogy most 2 év alatt amíg megcsinálom ezt a felsőfokú szakképzést elmegyek dolgozni és az összes pénzt amit keresek félrerakom hogy majd abból kifizessem a féléveket (ami félévente 150000 forint). Esetleg ha bekerülök megcsinálok egy évet aztán halasztok egyet ami idő alatt dologozok és keresek még pénzt hogy ki tudjam fizetni a féléveket. Na de felmerült bennem az a kérdés is hogy megéri mindezt? Mert abból az 1 millióból tudnék mást is venni,arról meg nem is beszélve hogy ha meg lesz a diplomám lehet hogy el se tudok vele helyezkedni.Elég csak a felsőfokú szakképzés (kereskedelmi szakmenedzser) ahhoz hogy normális életet éljek itthon?

Akik fizetősre járnak maguknak fizetik és főiskola mellett dolgoznak vagy a szüleik fizetik nekik? Nekem a szüleim sajnos nem tudnak segíteni mert nem vagyunk olyan gazdagok és nincs "felesleges" 150.000 forintunk egy félévre.


2011. júl. 24. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a papír a lényeg. Ha annyira jó vagy a szakmában, akkor megéri a pénzt, mert bőven meg fog térülni. Ha csak amolyan közepes, akkor nem éri meg fizetni, mert jó eséllyel nem lesz állásod vele, vagy ha igen, nehezen találsz. Érdemes elgondolkozni, hogy kell-e ez neked egyáltalán. Ha csak annyi a célod, hogy elhelyezkedj, akkor jobban jársz, ha csinálsz valami rövid képzést, és elkezdesz dolgozni, öt év alatt igen magasra juthatsz a ranglétrán.
2011. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy milyen diploma.

van amelyik megéri, valamelyik nem.

ha közgazdasági, mérnöki, orvosi akkor megéri.

a többiért én nem fizetnék a helyedbe.

a kereskedelmi szakmenedzser képzés semmit nem ér hidd el. semmivel nem fogsz jobb munkát kapni, mintha el se végezted volna.

2011. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt, hogy elmész ugye most a felsőfokúra. Mellette csinálj meg egy másikat is. (én is ezt fogom.) Jóval több plusszpontot kapsz. Nekem már van egy középfokú nyelvvizsgám, az egyetemeken, legalábbis, ahová én fogok járni ott van ingyenes nyelvoktatás, nyelvvizsgára felkészítés. Ha kihasználod szerezhetsz nyelvvizsgát. Emellett, ha jól tanulsz felsőfokú szakképzésen ösztöndíjban is részesülhetsz. (nem sok pénz ugyan, de azért ha 2évig gyűjtöd összegyűlik valamennyi.)

A másik meg, azért is hasznos a felsőfokú szakképzés, mert tárgyelfogadást jelent. Tehát, azokat a tárgyakat nem kell kifizetned majd.

Az én szüleim sem fogják tudni fizetni majd az alapképzést, én nyáron dolgozni fogok. Szerintem ha nyáron elmész dolgozni összegyűjtessz valamennyit, emellett vannak olyan munkahelyek, ahová kellenek diákmunkások. Évközben délutánonként beugorhatsz. Kereshetsz ilyet is. Remélem tudtam segíteni.


V.

2011. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,utolsó sokat segítettél! Én is olvastam hogy amelyik tantárgyat megcsinálom a felsőfokú szakképzésen azt már nem kell alapképzésen. Én is arra gondoltam hogy majd nyáron elmegyek dolgozni és félreteszek abból,összegyűjtök 300 ezret így meglesz az első évre a pénz. Ha ez megvan akkor tudok halasztani egy évet,ezalatt dolgoznék és félretenném a maradék pénzt. Amúgy vagy kereskedelem-marketingre szeretnék menni vagy emberi erőforrásokra,mert úgy gondolom hogy ezekkel jól lehet keresni. Más szakokra ha csinálnék nyelvvizsgát szerintem felvennének de nem szeretnék olyat elvégezni ami egy az hogy nem is érdekel és aztán a diplomám ott porosodna a szekrényben.
2011. júl. 24. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha igazán érdekel az adott szak,érdemes kifizetned a tandíjat.Én is fizetősre járok,de nem bánom,mert semmi más nem érdekel,nagyon elhivatott vagyok.Most kezdem a mesterképzést,én pl. örököltem egy nagyjából a 4 félévnyi tandíjnak megfelelő összeget,és ebből fogom kifizetni.Szóval ha úgy vesszük én is fizetem,meg nem is.


Egyébként nem értek egyet veled,szerintem az,hogy valaki költségtérítésesre jár,nem azt jelenti, hogy megveszi a diplomáját.Ha így vesszük,az államisok is megveszik,hiszen néhol nagyon drágák a tankönyvek (pl. közgáz,orvosi),egyes szakokon pedig kötelező kirándulások is vannak,amelyek szintén sokba kerülnek (pl. sportszervező),nekik sincs tehát teljesen ingyen.Nem érzem magam attól kevesebbnek hogy nem államira fogok járni,főleg,hogy csak pár ponttal maradtam le,és az egyik legjobb felvételit írtam az évfolyamon.


21/L

2011. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz amúgy, hogy nem vagy attól 'hülyébb' vagy bármi, hogy fizetősre jársz.. persze vannak az ilyen 310 pontosok akik sík hülyék és csak azért vannak egyetemen mert apuci kifizeti, de sokan vannak akiknek nem vesznek fel mondjuk 430 ponttal a corvinusra, és odamennek fizetősre mert az a legnevesebb. ettől még nem lesznek hülyébbek.
2011. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem lesz valaki attól hülyébb hogy költségtérítésesre jár,azért is tettem idézőjelbe a megvenni szócskát. Azt is tudom hogy a tankönyvek is elég drágák azoknak akik államira járnak + még a kötelező kirándulások,esetleg kollégium/albérlet stb. Engem igazából az érdekelt volna hogy megéri-e kifizetni ennyi pénzt egy-egy félévért hogy aztán diplomát kaphassak (egy közgazdasági szakra gondoltam) vagy felesleges mert később nem biztos hogy el tudok menni vele dolgozni. Szóval később megtérül az ára vagy nem? Elég egy felsőfokú szakképzés vagy inkább diploma?
2011. júl. 26. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább diploma, de a közgazdasági is csak akkor ha pénzügy-számvitel vagy gazd menre gondolsz! A psz a legjobb. Kermark, emberi erőforrás, nemzetközi gazd.. ezeket semmiképp se!

Amúgy meg könyveket nem muszáj venni, mind benn van a könyvtárba.. csak a legfontosabbakat veszi meg mindenki általában. Ilyen kötelező programok meg a szakok nagy részén nincsenek is.

2011. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!