Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok testnevelő tanárnak...

Hol tudok testnevelő tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Általános vagy Középiskolai Testnevelő tanár szeretnék lenni. Ehez milyen sulit kell elvégeznem pontosan? Néztem a TF honlapját és ott csak olyan van, hogy testnevelő-edző, és nem tudom, hogy az taníthat-e iskolákban?

Találtam képzéseket, de mind mesterképzés, és nekem alap kéne. Lehet, hogy el kéne végeznem valamilyen általános tanári képzést és utána "szakosodni" testnevelő tanárra?

Tehát 3 év alap és utána 2 év mester?

Jövőre érettségizek.

Ha tudnátok segítéget adni, megköszönném.

És a rossz munka, semmit sem fizet szövegeket hanyagoljátok!


2011. júl. 25. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, úgy van, ahogy írod, 3 év alap + 2 év mesterképzés, legalábbis nálunk (PTE-TTK, utána taníthatsz
2011. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen a testnevelő-edző lesz az. Természetesen nem csak egyetemek vannak, vannak fősulik is. Ha netán tán kelet Mo-on laksz Nyíregyen van ilyen.
2011. júl. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
először elvégzed azt a testnevelő-edző szakot tanári szakiránnyal, majd utána felvételizel tanári mesterképzésre. manapság már csak kétszakos tanárok vannak, úgyhogy mellé egy második, "minor" tudományágat is kell majd tanulnod. én pl matematika szakos vagyok és a minorom a kémia.
2011. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Sajnos Nyíregy távol van, Bp-n lakom.

És általános tanári képzés sok helyen van? Budapesten tudnátok mondani? Keresgélek, de nem nagyon tudom értelmezni, hogy mi, mi..

Láttam olyat is, hogy 4 éves alapképzés és utána egyből mehetek tanárnak, de csak általános iskolainak.

Mindenféleképpen Budapest vagy környékén érdekelne suli.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 26. 11:51
 5/5 A kérdező kommentje:
11:44-es válaszoló: És a testnevelés mellé milyen tantárgyat lehet felvenni? Az elég hülyén nézne ki, hogy testnevelő-irodalom tanár nem? Gondolom valami hozzáillő kéne.De mi illik hozzá?
2011. júl. 26. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!