Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek Pénzügy-számvitelre!...

Felvettek Pénzügy-számvitelre! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A lényeg az,hogy felvételt nyertem, boldog vagyok, kitartó,szorgalmas...szóval ilyennel nincs gondom. Viszont én nem jártam közgáz suliba, hatalmas hátrány?

Tehát középszinten tanultam a matekot és slussz.

Szerintetek ?


2011. júl. 26. 08:21
 1/3 Molly086 válasza:
75%
Szerintem nem csak a matekkal lesznek problémáid. Itt sokkal magasabb szinten kell tudni a matekot, ráadásul lesz számviteled, mikro és makroökonómia. Ezeknek meg kell tanulnod a nyelvezetét, hozzá kell szoknod a közgazdasági kifejezésekhez. Az első év nem lesz könnyű, de bele fogsz jönni ha kitartó és szorgalmas vagy. Ne ijedj meg. Az első félévben már kiderül hogy mennyire tetszik, és mennyire fogod szeretni a sulit. Sok sikert hozzá.
2011. júl. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi a többség szerintem gimnáziumból jön. A gazdasági matematika némi szorgalommal "túlélhető", a számvitel kicsit nehezebb nála. Amúgy hol fogod tanulni a pénzügy és számvitelt? Engem is most vettek fel erre a szakra, a BGF-re. :)
2011. júl. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem 95-95-ban kirúgtak Pestről első félév végén, pedig én is szorgalmas vagyok, és nem is hülye. A közgázosokat matekból szórták, a gimiseket számvitelből. A mikro- és makro megtanulható.

De azóta már lasszóval fogják az embereket, úgyhogy szerintem nem szórják ki első félévben a hallgatók 50%-át.

Hozzátenném, hogy fél év múlva felvettek a közgáz egyetemre (szintén Bp.), ahol végig 3-as voltam matekból, és semmiből nem volt UV-m az 5 év alatt. Szóval nem hinném, hogy bennem volt a hiba.


Én azt javaslom, hogy próbáld most azonnal megvenni a Kopányi féle (és még néhány szerző) szakközepes mikrokönyvet és Meyer Dietmar féle makrokönyvet a Nemzeti Tankönyvkiadótól. Ezeket szeptemberig átnyálazod, hatalmas előnyben leszel.

2011. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!