Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Marketing és reklámügyintéző?

Marketing és reklámügyintéző?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a marketing és reklámügyintézőn még is mi a feladta?

Én Kereskedelem-marketing, üzleti adminisztrációt tanulok közép iskolában. Tudom hogy ez a kettő dolog kapcsolódik egymáshoz, de nem tudom, hogy a marketing és reklámügyintézőnek mi a faladata!


2011. júl. 26. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Bocsánat, hogy én is csak kérdezek, de engem meg az érdekelne, hogy mihez lehet kezdeni egy marketing és reklámügyintézői papírral? Hol lehet elhelyezkedni vele? El lehet vele egyáltalán?
2011. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez jó kérdés.. mert én sem tudom hogy el lehet-e vele helyezkedni....
2011. júl. 26. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Marketing és Reklámügyintéző rész vesz a kisvállalkozások tevékenységének marketing- munkájában, a stratégia kidolgozásában, közreműködik az egységes vállalati/márka-arculat biztosításában. Reklamációs eseteket kezel. Marketingkommunikációs kampányt koordinál, PR anyagok készít és promóciót szervez. Közreműködik rendezvények - kongresszusok, konferenciák, árubemutatók, kiállítások, kvízjátékok, vetélkedők, sportesemények, kirándulások, túrák, bálok, partyk, kiállítások, bemutatók, dedikálások, jótékonysági események, road-show-k, üzemlátogatások, jubileumi ünnepségek stb. - megszervezésében. Direkt Marketing projekteket koordinál, irodai, ügyviteli adminisztrációs feladatokat végez, segíti a marketing, PR, reklámmenedzser munkáját, irodatechnikai és multimédiás eszközöket kezel.


:)

2011. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Ilyen papírral sehol nem fogsz elhelyezkedni, max valami kis marketing asszisztensként egy mini cégnél de lehet, hogy még annyi se.

Még a diplomás marketingesek is alig találnak munkát mivel telített a szakma. Nyilván a diplomások kapnak minden ilyen munkát, nem pedig azok akiknek csak valami ilyen képzettsége van.


Ha ilyennel akarsz foglalkozni közgazdásznak kell tanulnod.

2011. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat..

Még nem tudom mivel szeretnék majd foglalkozni .. csak érdekelt hogy ez a szakma még is milyen. :)

2011. júl. 26. 22:37
 6/9 Aremeen válasza:

Szia ! Ez a szakma nagyon jó és nagyon keresett ! Nagy-Britanniában. Minden cégnél egész osztálynyi marketing ügyintézőt foglalkoztatnak. Ha külföldön akarsz elhelyezkedni szerintem vágj bele. De ha Magyarországon akarsz maradni szerintem ne nagyon várj tőle nagy dolgot.


De nézz csak utána ! Írd be a "Marketing Manager" , "Marketing Assistant" kulcsszót az alábbi oldal valamelyikébe és meglátod több ezer munka van !


www.monster.co.uk

www.gumtree.co.uk

2011. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azért van ott több ezer munka, mert UK-ban tízmilliókkal többen laknak mint Magyarországon és az ország is sokkal nagyobb.


a marketing szakma MINDENHOL telített, Nagy-Britannia se kivétel ez alól..

2011. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Majd kiderül, hogy hova indulok majd tovább... A nyelvvel nincs probléma mert angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, németből középszintű... Azért az előny szerintem hogy kettő ideken nyelven is beszélek ezért szerintem jobban eltudnék vele helyezkedni Magyarországon is.
2011. aug. 1. 23:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van két nyelvvizsgád akkor elmehetnél inkább egyetemre alapszakot csinálni. Két nyelvizsgával sem valószínű, hogy eltudsz helyezkedni, mivel kismillióan vannak diplomás KÖZGAZDÁSZ marketingesek nyelvvizsgával. Egy ilyen egyszerű tanfolyammal tényleg csak valami kis asszisztensi munkát kaphatsz, előrelépési lehetőséged nem lesz soha. Ennél több kell ehhez a szakmához.


Ha meg tudsz két nyelven akkor diplomával elmehetsz bárhova a világba ahol jobban megfizetik a marketingeseket. Persze lehet, hogy inkább itthon akarnál maradni, nem tudom. De diplomával se könnyű elhelyezkedni ilyen területen.

2011. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!