Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen állás "való" nekem a...

Milyen állás "való" nekem a lenti adatok alapján? /Milyen irányban mozduljak el?

Figyelt kérdés

szóval,jövőre leszek tizedikes,és akkor majd fakultációt kell választanom.de addig is ,valami ötletnek kéne már lennie,de még nincsen:S

amibe jó vagyok: nyelvek(angol,francia),irodalom,nyelvtan,esetleg biológia.

úgy érzem,hogy jól beszélek,kommunikatív vagyok,és nyitott vagyok mindenre.


Milyen irányban kéne elmozdulnom?Már mindenkinek van valami elképzelése,de nekem semmi,egyszerűen nem tudom,hogy "mi legyek"...:/

valaki segítsen!


2011. júl. 27. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyelv egy olyan dolog, hogy kell tudni jól, és kész. Erre nem lehet jövőt építeni, hogy nyelvvel foglalkozol. Az egy eszköz.

Az irodalommal és nyelvtannal valami bölcsésznek mehetsz el, de azzal sajnos éhen fogsz halni.

A biológiát lehetne megfogni, és valami természettudományos irányba menni. Mondjuk mérnök, lehet akkor vegyész, környezetmérnök, biomechanika, stb. De még csak tizedikes leszel, szóval még bőven van időd eldönteni. A legtöbb ember utolsó évben, a felvételi papírok leadása előtt pár héttel találja ki, hogy mi akar lenni..

2011. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jaj,már mások is mondták,hogy ez így gáz,hogy a természettudományos tantárgyak nem mennek:S

de igazából érdekes az orvostudomány is,de úgy érzem,hogy csak a plasztikai sebész érdekelne :/

2011. júl. 27. 15:56
 3/11 A kérdező kommentje:
ja és köszönöm a válaszodat:)
2011. júl. 27. 15:56
 4/11 A kérdező kommentje:
ja amúgy a pszichológia is rettentő módon érdekel,de abból se fogok megélni:S
2011. júl. 27. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

sztem meg igenis lehet abból megélni ha nagyo jó vagy nyelvből

persze nem árt ha mellé társul vmi más végzettség is


de ha magabiztosan, felsőfokon beszélsz egy nyelvet(vagy többet.) azzal azért meg lehet állni a helyed az életben

2011. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
*nagyon
2011. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ja meg még érdekel a marketing és a sajtó.és akkor nagyjából ennyi:/

ezekhez milyen tárgyak kellenek leginkább?könnyű velük elhelyezkedni?

2011. júl. 27. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Te is azt írtad, amit én. Meg lehet élni nyelvből, ha társul mellé valami végzettség. De olyat, hogy te tudsz felsőfokon angolul / németül, és mellette SEMMI mást nem tudsz, abból te nem fogsz jól megélni. De ha mondjuk van egy mérnöki végzettséged, ÉS tudsz mellette angolul felsőfokon, abból már lesz valami.
2011. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező: a marketing és a sajtó nem egy komoly szakma. Hátszél (protekció) nélkül igen nehezen lehet elhelyezkedni ilyennel.

Az orvos dolog nem rossz ötlet. Már persze ha bírja a gyomrod.

2011. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha tényleg nyelvvel akarsz foglalkozni, akkor menj Anglisztikára. Végezd el a bsc-t, msc-t, majd menj el belőle phd-zni. Ez jó, mivel önmegvalósítod magad, másrészt a doktori elismerést fog neked hozni, továbbá ha adjuntusként vagy docensként, ha utána egyetemen maradsz, még jó pénzt is fog hozni. A baj, hogy sok idő.
2011. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!